Dobri rezultati
93

Takmičari Judo kluba Sarajevo osvojiti pet medalja na državnom prvenstvu BiH

Proteklog vikenda u Lukavici Istočno Sarajevo je održano državno prvenstvo Bosne i Hercegovine za juniore i mlađe seniore (uzraste U-13, U-18 i U-23) u judu.

Judo klub Sarajevo predstavljalo je devet takmičara koji su uspjeli osvojiti pet medalja.

Zlato su osvojili Ali Handan (ON1), Omer Mešić, i Naila Ibragić. Pored ovih, Judo Klub Sarajevo je ostvario i jednu srebrenu medalju (Amina Crnčalo, kadet) i jednu bronzanu (Amina Crnčalo, junior) medalju.

Ovo je samo jedan od mnogih uspjeha ovog sarajevskog kluba. Na ovom takmučenju boje kluba je prestavljao i Hamza Mujić koji je sa bijelo - žutim pojasom uspio izboriti peto mjesto protiv takmičara koji treniraju između pet i sedam godina.

Na prvenstvu za uzraste U-15 i U-21, ranije su predstavnici ovog kluba osvojili zlatnu (Zahra Handan), četiri srebrene (Narin Handan, Esma Čopra, Amina Crnčalo) i bronzanu (Eldar Klepo) medalju.