BHT Premijer liga
0

Belošević donio pobjedu Sarajevu, slavili Velež i Rudar

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 4. kola BHT Premijer lige danas su odigrana četiri susreta, a postignuti su sljedeći rezultati: Olimpic-Sarajevo 0:1, Gradina-Velež 1:3, Rudar P.-Leotar 3:1, Radnik-Travnik 2:2.

Sarajevo je odlično otvorilo susret na Otoci. Već u prvim minutama, Belošević je sjajno šutirao, ali pogađa prečku. Ekipa s Koševa došla je u vodstvo u 37. minuti golom Beloševića sa bijele tačke. Golman Olimpica Hamzić je oborio Husejinovića i zaradio crveni karton, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Brojčano nadmoćnija ekipa Sarajeva imala je više od igre, no do kraja susreta nisu uspjeli doći do još jednog pogotka.

Gradina je od početka dominirala u utakmici na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu, međutim nisu uspjeli doći do gola. Velež je poveo u 60. minuti pogotkom Hebibovića. Šest minuta nakon vodstva gostujuće ekipe, došlo je do tuče između Alića i Mehremića zbog koje su obojica zaradili žute kartone.

To nije poremetilo dobru igru Hebibovića, koji pogađa u 77. minuti za vodstvo Veleža od 2:0. Osam minuta kasnije Trbić je smanjio vodstvo gostiju, no pred sami kraj susreta Alen Ćurić je pogodio za konačna tri boda Mostaraca.

Rudar je na svom stadionu u Prijedoru uspio doći do željene pobjede. Kruz je u 20. minuti pogodio mrežu ekipe iz Trebinja za 1:0, na 2:0 je povećao Handžić u 76. minuti. Jedini strijelac za Leotar bio je Filipović u 88. minuti. Rastoka u sudijskoj nadoknadi postiže konačnih 3:1 za Rudar.

Po izuzetno teškim vremenskim uvjetima Radnik i Travnik u Bijeljini su odigrali neriješeno. Domaćini su poveli u 40. minuti golom Ostojića, Ćulum je pogodio za 2:0, no Travničani se vraćaju golovima Zatagića i Lihovca.

Rezultati 4. kola nogometne BHT Premijer lige:

Radnik - Travnik 2:2 Rudar - Leotar 3:1 Gradina - Velež 1:3 Olimpic - Sarajevo 0:1

1. Sarajevo 4 3 1 0 7:2 10
  2. Željezničar 3 2 1 0 5:1 7
  3. Slavija 3 2 1 0 3:1 7
  4. Rudar 4 2 1 1 6:5 7
  1. Leotar 4 2 1 1 3:3 7
  2. Velež 4 2 0 2 6:4 6
  3. Zrinjski 3 2 0 1 2:1 6
  4. Olimpic 4 1 2 1 3:3 5