Finale
2

Stephens savladala Ostapenko i osvojila Masters u Miamiju

Američka teniserka Sloane Stephens savladala je Jelenu Ostapenko rezultatom 2:0 setovima u finalnom meču Mastersa u Miamiju.

Prvi set protekao je u sjajnoj igri obje teniserke na protivnikov servis, a u 12 odigranih gemova viđeno je čak sedam napravljenih breakova.

Pobjednik prvog seta odlučen je nakon tie-breaka, a tu je bolja bila Amerikanka koja je rezultatom 7:5 u tie-breaku stigla do vodstva od 1:0 u setovima.

Na početku drugog seta Ostapenko pravi break i dolazi u vodstvo od 1:0, ali to je bilo sve što je uspjela uraditi u današnjem meču s obzirom na to da je nakon toga 12. igračica svijeta zaigrala puno bolje.

Prvo je izjednačila u gemovima na 1:1, a nakon toga pravi tri uzastopna breaka te rezultatom 6:1 osvaja i drugi gem, odnosno dolazi do pobjede kojom je osvojio Masters u Miamiju.