0

Tok utakmice: Željezničar - Tuzla City 2:0

E. B.
(Foto: T. S./Klix.ba)
U 30. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica sastali su se Željezničar i Tuzla City, a domaćin je slavio sa 2:0. Tekstualni prijenos meča mogli ste uživo pratiti na portalu Klix.ba.
- Kraj utakmice. Željezničar - Tuzla City 2:0 (Hodžić autogol 37', Krpić 67')

90' - Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

89' - Sada je Hodžić probao sa 30 metara, ali šutira pored gola.

88' - U samom smo finišu susreta. Kiša je pojačala i sasvim sigurno svi igrači jedva čekaju kraj.

82' - Mehanović šutira iz slobodnjaka sad 30 metara, ali veoma neprecizno.

80' - Dvostruka izmjena u redovima Željezničara. Krpića je zamijenio Zubanović, a Mahmića Drina.

74' - Sada je sudija Sivac "zažmirio" nakon starta Mekića za žuti karton. Ovo je prva greška na utakmici sudije iz Zenice.

68' - VELEŽ - POSUŠJE 2:0!

Haskić je pogodio i riješio pitanje pobjednika na stadionu Rođeni.

67' - GOOOL!!! Željezničar vodi sa 2:0! Sulejman Krpić! Rezervista Štilić u svom prvom dodiru s loptom je maestralno uposlio Krpića koji izlazi sam pred Abdulahovića i pogađa za 2:0! Željezničar je, čini se, osigurao opstanak u ligi!

65' - Velika šansa za Željezničar! Nova magija Al-Jabera! Sada je prebacio čitavu odbranu Cityja i pronašao Mekića, čiji šut maestralno brani Abdulahović!

63' - Velika šansa za City! Sada je Mehanović šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je City dobio samo korner.

61' - Velika šansa za City! Pantelić je sada pobjegao odbrani Plavih, izašao sam pred Muftića koji sjajno brani!

60' - Sada je tempo igra ponovo malo pao, na terenu se ne dešava ništa konkretno.

53' - Velika prilika za Željezničar! ovčina je ubacio s desne strane, Boljević je ostao sam na pet metara, ali je katastrofalno šutirao neometan glavom!

51' - Novi sjajan potez Al-Jabera, uposlio je Mekića koji šutira sa 20 metara. Abdulahović je samo pogledom ispratio loptu koja odlazi tik pored stative.

47' - Ponovo je Abdulahović spasio svoj gol, ovaj put nakon šuta Boljevića iz daljine.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. U zvaničnoj statistici Krpiću je oduzet pogodak i pripisan kao autogol Dušana Hodžića.

- kraj prvog poluvremena. Željezničar - Tuzla City 1:0 (Hodžić autogol 37')

45+1' - Al-Jaber šutira sa 16 metara, Abdulahović brani. U narednom napadu Al-Jaber sjajno upošljava Krpića koji šutira neprecizno.

45' - Igrat će se još jedna minuta sudijske nadoknade.

38' - Velika prilika za Željezničar! Sada je moglo biti 2:0 nakon samo minute, no Abdulahović je napravio sjajnu paradu i spriječio Boljevića da udvostruči prednost!

37' - GOOOL!!! Željezničar vodi! Sulejman Krpić! Al-Jaber je maestralno prebacio odbranu Cityja, Krpićev šut je odbranio Abdulahović, no lopta se od Krpića odbila i ušla u gol!

36' - Amoah se povrijedio i u igru ulazi Ovčina.

30' - Sada ponovo mirniji period igre na Grbavici.

25' - Velika prilika za Željezničar! Al-Jaber je sjajno ubacio loptu s lijeve strane, Krpić šutira glavom, ali ponovo je Abdulahović na visini zadatka! Peta odbrana golmana Cityja!

23' - Sada je ponovo Mekić pokušao sa 20 metara, ovaj put visoko preko gola.

15' - VELEŽ - POSUŠJE 1:0

Velež od 15. minute vodi protiv Posušja golom Mlinarića.

15' - Sada mirniji period igre prekida Mekić šutem sa 20 metara, pravo u Abdulahovića.

10' - City je tek drugi put prešao centar igrališta.

8' - Sada je Amoah bio u prilici, pokušao je petom atraktivno sa desetak metara, ali pravo u Abdulahovića.

6' - Velika prilika za Željezničar! Sada se iznenada u prilici našao Al-Jaber, ostao je sam na 16 metara od gola Abdulahovića, šutirao je snažno pod prečku, ali golman Cityja brani i odbija loptu u korner!

5' - Željezničar dominira. Dva puta je po desnoj strani probio Amoah, no loše je ubacio loptu.

3' - Željezničar je prvi zaprijetio. Boljević je šutirao iskosa sa lijeve strane, Abdulahović brani.

1' - Susret je počeo. Prvi s centra su krenuli gosti.

17:57 - Nogometaši obje ekipe izlaze na teren uz taktove "Grbavice".

17:56 - Navijači Željezničara u jedan glas pjevaju pjesmu posvećenu Ivici Osimu. "Slavit ćemo tvoje ime do u nama srce bije..." se ori Grbavicom.

17:54 - Današnji program završava još jednim hercegovačkim derbijem u kojem će Zrinjski dočekati Široki Brijeg.

17:52 - U istom terminu od 18 sati igra se i utakmica u Mostaru gdje Velež dočekuje desetkovano Posušje.

Velež: Hadžikić, Pršeš, Hrkač, Suljić, Mlinarić, Alves, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović, Gholami.

Posušje: Galić, Bekavac, Vrgoč, Brković, Kamenar, Stapić, Marić, Hanuljak, Babić, Lučić, Jenjić.

17:48 - "Smatram da smo se skupili i uozbiljili i da u ovu utakmicu ulazimo veoma angažovano, ozbiljno i nadam se da pobijedimo i definitivno izborimo opstanak", poručio je uoči ove utakmice trener Željezničara Hajrudin Dino Đurbuzović.

17:44 - Glavni sudija večerašnjeg meča na Grbavici bit će Ermin Sivac iz Zenice, a njegovi pomoćnici su Marko Zelenika (Mostar) i Tarik Mulasmajić (Tešanj).

17:39 - Ovo je duel ekipa koje se bore za opstanak.

Željezničar je u mnogo boljoj situaciji s obzirom da bi pobjedom osigurao opstanak tri kola prije kraja.

Tuzlaci bi, s druge strane, pobjedom stekli dobre šanse za opstanak s obzirom da bi ostali u realnom dometu za 10. mjesto koje trenutno drži Igman sa četiri boda više.

17:35 - Trenutna tabela izgleda ovako:

17:31 - Poznati su i sastavi za današnji susret.

Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Cocalić, Mahmić, Mekić, Al-Jaber, Hiroš, Boljević, Amoah, Krpić.

Tuzla City: Abdulahović, Nikić, Delimeđac, Šukilović, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Hodžić, Kobiljar, Sušić, Ćosić.
17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos susreta 30. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u kojem se sastaju Željezničar i Tuzla City. Susret se igra na stadionu Grbavica s početkom u 18 sati.