
Na Sajmu sudjeluju oko 700 izlagača iz oko 40 zemalja i to iz gotovo svih grana industrije, preko bankarskih i osiguravateljskih kuća do svijeta računala, telekomunikacija, turizma i dr.
Opću sajamsku manifestaciju po šesti će put pratiti podsajamska manifestacija Vina i vinogradarske opreme i po četvrti put Sajam knjige i izdavaštva.
Ovogodišnja zemlja partner Mostarskog sajma je Republika Slovačka. Njezinim nastupom nastavlja se trend partnerstava sa zemljama Europske unije. Podsjetimo, zadnje dvije godine zemlje partneri bile su Austrija i Mađarska.
Svoje sve respektabilnije gospodarske potencijale slovački će gospodarstvenici predstaviti na kolektivnom nastupu. Uz nju, tradicionalno zapažen nastup imat će susjedne zemlje te Italija.
U sklopu Mostarskog sajma održat će se brojne konferencije i okrugli stolovi. Za danas je predviđena konferencija o ulaganju BiH, a sutra bi se u organizaciji Agencije za promociju inozemnih ulaganja (FIPA) iz Sarajeva i Mostarskog sajma trebao održati okrugli stol pod nazivom "Investirajmo u BiH- resursi, šanse i problemi".
U organizaciji Ministarstva okoliša i turizma Vlade Federacije BiH u četvrtak će se održati Međunarodna konferencija "Turističke mogućnosti jadranskog zaleđa", a za isti dan je predviđen okrugli stol "Poduzetnička infrastruktura je bitan segment za razvoj MSP-a" kojeg organizira Federalno ministarstvo razvoja, poduzetništva i obrta. Za četvrtak je također predviđena prezentacija vanjsko trgovinske razmjene BiH s posebnim osvrtom na županije i općine. Organizator prezentacije je Vanjskotrgovinska komora F BiH.
U sklopu Sajma po prvi put će sudjelovati Udruga "Stap" iz Ljubuškog, koja će predstaviti etno-hercegovačke običaje, kulturu i razvoj ruralnog turizma i gospodarstva".Udruga će organizirati cjelodnevne prezentacije izvornih autohtonih proizvoda i tradicionalnih obrta uz nastup kulturno-umjetničkih društava, kao i promociju prvog broja magazina za regionalni i ruralni razvoj.