Što se tiče prihoda skijališta, od ski škola zaradili su 80.000 KM, dok prošle godine ovakva vrsta prihoda nije postojala, a zarada od naplate parkinga iznosila je 174.000 KM, što je za 400 posto više u odnosu na prošlu godinu.
Prema podacima iz Olimpijskog centra “Jahorina”, trend rasta prati i broj vožnji, tako da je ovogodišnji od 1.510.000 veći za 52 posto u odnosu na prošlu godinu.
Ovo preduzeće je bilo ozbiljan gubitaš, a sada je prvi put poslije osam godina iskazan pozitivan rezultat poslovanja u iznosu od 544.798 KM. Poređenja radi, prošlogodišnji rezultat je bio 4.356.116 KM u minusu.
Također, povećano je i interesovanje za Jahorinom kad velikog broja domaćih i stranih investitora, a trenutno su aktivna četiri velika gradilišta.
Za sledeću zimsku sezonu će biti kompletno izgrađen i završen sistem za vještačko osnježavanje proizvođača „Technoalpin“ kojim će biti povezano cijelo skijalište sa 40 lansera i 20 topova i na taj način će se eliminisati najveći nedostatak koji je pogađao Jahorinu, a to je nedostatak snijega.
Trenutno su na terenu mašine koje pripremaju za predstojeću zimu pet novih staza, četiri blage i olimpijski spust, stazu koju su skijaši najviše tražili. Pored toga, planirano je i da se osvjetli oko tri km najfrekventnijih staza.
Na vrhu planine, izgrađeno je vještačko jezero od 75.000 metara kubnih koje će služiti i ljeti i zimi i koje će prirodnim padom osnježavati jahorinske staze.