Metoda izgradnje dijela piste u dužini do 300 metara se primjenjuje radi potrebnih ispitivanja i dokazivanja stabilnosti isprojektovane piste, a koja ostaje i koristi se prilikom dalje izgradnje staze, prenosi Krajina.ba.
Kooperantska firma je započela radove bušenja, miniranja, drobljenja, utovara i prevoza materijala, te će radove vršiti u dvije smjene i za vrijeme vikenda kako bi ispoštovali rok za završetak priprema i početak izgradnje.
"To su sredstva na godišnjem nivou za unapređenje avio-prometa u BiH, kojima ćemo ove godine krenuti s gradnjom uzletno-sletne piste. U 2019. godini ćemo realizirati još nekoliko manjih infrastrukturnih projekata, te nastaviti s otkupom zemljišta koje je potrebno za izgradnju aerodromskog kompleksa", rekao je u maju ove godine direktor JP Aerodrom Bihać Elvedin Sedić.
Tada je na sastanku spomenuta i procjena ukupnih financijskih ulaganja za završetak izgradnje aerodroma u Bihaću, koja iznosi oko 100 milona maraka sa svim infrastrukturnim radnjama i putnim povezivanjima.