Liga prvaka
34

Tok utakmice / Atalanta - PSG 1:2

Ekipe Atalante i PSG-a sastali se u prvom četvrtfinalu najelitnijeg nogometnog takmičenja u Evropi - Ligi prvaka, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba

Kraj utakmice

Atalanta - PSG 1:2 (Pašalić/Marquinhos, Choupo-Moting)

90+6' - Kakav meč u Lisabonu, sada je Muriel imao šansu, ali je sve upropastio.

90+3' - Gooooooooooool! PSG stiže do senzacionalnog preokreta, sada je nakon asistencije Mbappe gol postigao Choupo-Moting.

90' - Gooooooooool! Parižani dolaze do poravnanja, Marquinhos pogađa za poravnanje.

89' - Sve je manje vremena za PSG.

85' - Sada je Choupo-Moting šutirao glavom, opet preko gola.

85' - Pet minuta do kraja meča, PSG napada svim silama.

81' - Opet Mbappe! Sada mu je odbrana Atalante blokirala udarac u novoj izglednoj prilici za gol.

80' - Sada je Mbappe opet šutirao, no opet je taj udarac bio slab i po sredini gola, što je golman Atalante zaustavio.

77' - Neymar opet prolazi kroz odbranu PSG-a, ali šutira ravno u golmana Atalante.

74' - Velika prilika za Mbappea koji je pobjegao odbrani Atalante, sa strane je izašao sam ispred golmana italijanskog kluba, ali je šutirao ravno u njega. Prva prilika za PSG u drugom poluvremenu.

65' - PSG traži gol kojim će doći do poravnanja, no Atalanta se za sada sjajno brani.

59' - Trener PSG-a odlučio je ubaciti Mbappea u igru.

58' - Djimsiti je imao novu šansu za Atalantu, ali je šutirao pored gola.

54' - Čini se da je Neymar jedini igrač PSG-a koji večeras može napraviti razliku. Jednostavno, svaki iole opasan napad Parižana ide preko njega, dok ostali igrači većinom nisu inspirisani.

51' - Neymar je pokušao iz velike udaljenosti, ali bez uspjeha.

48' -De Roon šutira, odbrana PSG-a blokira. Korner za Atalantu. Nakon kornera, odbrana Parižana je izbila loptu u polje.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme

Atalanta - PSG 1:0 (Pašalić 27')

42' - Nova velika prilika za Neymara! Opet je izašao sam ispred golmana Atalante, ali je jako loše šutirao i nabio loptu na tribine.

36' - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je defanzivac Atalante Djimsiti.

34' - Neymar šutira iz slobodnog udarca, ali golman Atalante zaustavlja njegov pokušaj.

28' - Velika prilika za PSG, Neymar je nakon soloprodora dobro šutirao, lopta odlazi malo pored gola.

27' - Gooooooooooool! Atalanta vodi 1:0, Pašalić je pogodio za vodstvo nakon što je lijepo pogodio nebranjeni dio mreže Kaylora Navasa.

[TWITTER]1293630869882777601[/TWITTER]

19' - Neymar je upropastio još jednu šansu za PSG, išao je sam prema golu Atalante ali je između udarca i asistencije za Icardija loptu poslao između te dvije opcije.

16' - PSG je došao do posjeda lopte, no Atalanta puno bolja na otvoranju meča.

12' - Odmah je Atalanta imala novu priliku, Caldara je šutirao, Navas opet spašava PSG.

11' - Nova velika prilika za Atalantu, Hateboer je imao priliku, ali mu je Navas odbranio.

3' - Nova velika šansa! PSG je odmah uzvratio na drugoj strani, Neymar je bio u situaciji jedan na jedan s golmanom Atalante, ali je šutirao jako loše i propustio veliku priliku za svoj tim.

3' - Velika prilika za Atalantu, Gomes je izašao sam ispred Navasa, ali golman PSG-a mu brani udarac.

1' - Meč u Lisabonu je počeo. S centra su krenuli igrači Atalante.

20:50 - Sudija današnjeg meča je Anthony Taylor iz Engleske.

20:45 - Atalanta je u osmini finala bila bolja od Valencije, dok je PSG-a izbacio Borussiju Dortmund. Podsjećamo, Liga prvaka je sredinom marta zbog pandemije koronavirusa odgođena za august, a po novom formatu završnica se igra u Lisabonu.

20:30 - Parižani u današnjem meču igraju s čak četiri štopera (Marquinhos, Thiago Silva, Kimpembe i Kehrer), a očekuje se da će Marquinhos više vremena provoditi u sredini terena gdje će mu društvo praviti Herrera i Gueye.

20:30 - Za Atalantu u današnjem meču igraju: Sportiello, Toloi, Caldara, Djimsiti, Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens, Gomez, Pašalić, Zapata.

PSG meč počinje u sastavu: Navas, Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat, Ander Herrera, Marquinhos, Gueye, Neymar, Icardi, Sarabia.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prve četvrtfinalne utakmice Lige prvaka koja se u Lisabonu igra između Atalante i PSG-a. Susret se igra s početkom u 21 sat.