K. H.
Na stadionu Rođeni u Mostaru igrao se posljednji duel 25. kola nogometne m:tel Premijer lige BiH između ekipa FK Velež i FK Sarajevo, a tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Velež - Sarajevo 1:0 (Miličević autogol 39')

90+5' - Nova šansa za Bordo tim, golman Veleža još jednom brani.

90+4' - Nastavlja Sarajevo s napadima... Žuti karton je dobio Ovčina.

90+2' - Velika šansa za Sarajevo! Sušić je ostavio loptu za Velkoskog, on šutira s nekih 10 metara, ali ravno u golmana Veleža.

90' - Igrat će se šest minuta sudijske nadoknade.

88' - Novi opasan napad Sarajeva, ali je Sušić sada neobjašnjivo poslao loptu na tribine.

85' - Puno prekida u ovim trenucima, Velež čuva stečenu prednost, ali Bordo tim konstantno napada i traži gol za poravnanje.

81' - Imali su gosti sada korner, ali odbrana Velaž, kao i čitavu utakmicu, na visini zadatka.

78' - Siloviti napadi Sarajeva, Bordo tim traži gol za poravnanje.

75' - Dobra šansa za Velež, Hasanović je šutirao pored gola Sarajeva.

71' - Nova velika šansa za Sarajevo! Sada je Mešanović šutirao nakon centaršuta Oremuša s desne strane, lopta odlazi malo pored gola Veleža.

70' - Izmjene u domaćem timu. Ćosić i Osmić na terenu umjesto Vahabovića i Anđušića.

68' - Velika šansa za Sarajevo, prva na ovom meču! Fanimo je sjajno šutirao, ali Bogdanović još bolje reaguje i brani njegov pokušaj.

65' - Velkoski je na terenu umjesto Adukora, trener Sarajeva baca sve karte u napad.

60' - Sarajevo ima puno veći posjed lopte u drugom poluvremenu, ali još uvijek nisu napravili pravu šansu pred golom domaćih.

56' - Novi žuti karton, sada je Dupovac žestoko udario Radovca. Sušić je ušao na teren umjesto Milanovića u gostujućem timu.

53' - Velež se oslobodio početnog pritiska Sarajeva u drugom poluvremenu.

49' - Puno bolja igra Sarajeva u drugom poluvremenu, Bordo tim je odmah žestoko krenuo po poravnanje.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, s centra su krenuli domaći igrači.

Prvo poluvrijeme

45' - Igrat će se minuta sudijske nadoknade.

43' - Zasluženo vodstvo Veleža koji je bio puno bolji tim u prvom poluvremenu.

Velež - Sarajevo 1:0 (Anđušić)

39' - Gooooool! Velež zasluženo vodi golom Anđušića koji je uz dosta sreće pogodio gol Kovačevića, a lopta je putu prema golu pogodila Miličevića i prevarila golmana Bordo tima.

36' - Nova dobra šansa za Velež, opet je Kovačević dobro reagovao u posljednji trenutak.

30' - Prva šansa za Sarajevo, imao ju je Dupovac, ali nije dobro šutirao glavom nakon centaršuta iz slobodnog udarca.

29' - Žuti karton je sada dobio i Hasanović, Velež još uvijek napada prema golu Sarajeva.

24' - Prvi dio prvog poluvremena je iza nas, znatno bolja igra Veleža koji je imao tri šanse, no Kovačević je danas izuzetno raspoložen i spasio je Bordo tim u dva navrata.

18' - Treći žuti karton za goste, sada je Adukor dobio javnu opomenu.

16' - Nova velika šansa za Velež! Sada je Hasanović šutirao, Kovačević još jednom lijepo brani.

15' - Velika šansa za Velež! Vehabović je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali Kovačević još bolje brani.

15' - Još jedan žuti karton, ovaj put za Oremuša koji je žestoko protestvovao nakon prekršaja nad Radovcem, iako je faul bio očit...

14' - Žuti karton za Handžića, puno nervoze na početku utakmice i znatno bolja igra ekipe iz Mostara.

11' - Domaći su sada tražili penal, sudija Bilbija samo odmahnuo rukama.

9' - Velika šansa za Velež! Nakon greške u odbrani Sarajeva, lopta je došla do Vehabovića koji je iz idealne pozicije šutirao pored gola Bordo tima.

3' - Velež nešto bolji na početku utakmice, ali još uvijek bez prave prilike.

1' - Utakmica je počela, s centra su krenuli gostujući igrači koji igraju u crvenim dresovima.

17:55 - Glavni sudija meča je Luka Bilbija iz Prijedora, a pomoćnici su mu Senad Ibrišimbegović iz Travnika i Damir Lazić iz Brčkog.

Izjave trenera

17:40 - "U nezgodno vrijeme utakmica, prije svega što je Sarajevo podiglo formu. U posljednje dvije utakmice slavili su pobjede protiv Širokog i Tuzla Cityja. Zaslužene obje pobjede. Sigurno da su imali problema u igri prije reprezentativne pauze. To se i vidjelo, ali rezultat i nije toliko patio. Znali su izaći na kraj i kada odigraju loše", rekao je trener Veleža Feđa Dudić u najavi meča, dodavši:

"Međutim, posljednje dvije utakmice u odigrali zaista na nivou. Zasluženo su prvi tokom cijele sezone. Probat ćemo se skupiti. Teško nam je pao posljednji rezultat u Sarajevu. Primljen gol u posljednjim sekundama ostavlja posljedice, kako na mene, tako i na igrače".

Šef stručnog štaba Bordo tima Vinko Marinović istakao je kako očekuje zahtjevan meč.

"Do sada nismo mijenjali formaciju, a to smo učinili u Tuzli. Mislim da mogu biti zadovoljan. To je jedna od opcija u narednom periodu, a imat ćemo i više vremena da se uigramo u toj formaciji. Velež igra dobro, pokazuju to i njihovi rezultati. Čeka nas zahtjevna utakmica, ali i mi ulazimo u formu. Nadam se povoljnom rezultatu za nas", rekao je Marinović u najavi utakmice.

17:30 - Teren u Mostaru u odličnom stanju, nema sumnje da će igrači imati sve uslove za dobru igru.

17:30 - Velež meč počinje u sastavu: Bogdanović, Zeljković, Ovčina, Georgijević, Brandao, Anđušić, Ferreyra, Hasanović, Vehabović, Cheshmedjiev i Radovac.
Za Sarajevo od prve minute igraju: Kovačević, Pidro, Oremuš, Mešanović, Miličević, Pejović, Milanović, Handžić, Dupovac, Fanimo i Adukor.
Rođeni će biti oslabljeni neigranjem četiri važna igrača, a to su suspendovani Denis Zvonić, te povrijeđeni Slaviša Radović, Obren Cvijanović i Mehmed Ćosić, dok i Sarajevo ima određene kadrovske probleme, ali je s obzirom na širinu igračkog kadra u nešto povoljnijoj situaciji od domaćih.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 25. kola nogometne Premijer lige BiH između Veleža i Sarajeva. Susret se igra na stadionu Rođeni u Mostaru s početkom u 18 sati.