Grupa F
0

Tok utakmice: Portugal - Francuska 2:2

E. B.
U terminu od 21 sat igrao se posljednji duel grupe F Evropskog prvenstva u nogometu. Na Puskas Areni u Budimpešti sastali su se Portugal i Francuska, a tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice. Portugal - Francuska 2:2

90+3' - Njemačka i Mađarska su remizirali rezultatom 2:2, te je jasno da su Francuzi i Portugalci prošli dalje.

90' - Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

86' - Finiš susreta u Budimpešti, obje selekcije su zadovoljne remijem jer sigurno ulaze u osminu finala.

82' - U Minhenu je Njemačka stigla do 2:2. Francuska je u ovom trenutku prva, Njemačka druga a Portugal treći.

78' - Semedo se povrijedio i "ukrao" je više od minute ležeći na travnjaku. Portugalu je sada svaka sekunda dragocijena.

70' - Ukoliko Portugal izgubi, a u Minhenu Mađari sačuvaju prednost - Portugal će ispasti. Za sada su drugi na tabeli, a to mogu zahvaliti Ronaldu i Patriciju.

68' - Velika prilika za Francusku! Pogba šutira sa 20 metara, Patricio pravi vrhunsku paradu i odbija loptu do stative! U nastavku akcije šutira i Griezmann, a Patricio još jednom reaguje i spašava svoju mrežu!

65' - Velika erupcija oduševljenja na stadionu u Budimpešti. Mađarska je u Minhenu protiv Njemačke povela sa 2:1, a to znači da Mađari idu u osminu finala, a Elf ispada.

60' - GOOOL!!! Portugal je izjednačio! Cristiano Ronaldo! Ponovo je šutirao iz penala lijevo, a Lloris se bacio u suprotnu stranu!

58' - Penal za Portugal! Ronaldo je napucao loptom Koundea, a Lahoz treći put večeras svira penal!

52' - Veliki peh za Francuze. Digne je na poluvremenu zamijenio Hernandeza, ali se odmah povrijedio. Deschamps na klupi više nema nijednog lijevog beka, te je u igru uveo Rabiota.

48' - GOOOL!!!! Francuska je povela! Karim Benzema! Pogba je uposlio Benzemu koji je izbjegao ofsajd i rutinski matirao Patricija!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Portugal - Francuska 1:1 (Ronaldo penal 31' - Benzema penal 45+2')

45+2' - GOOOL!!! Francuska je izjednačila! Karim Benzema! Povratnik u reprezentaciju rutinski pogađa iz penala za 1:1.

45' - Penal za Francusku! Mbappe je srušen u kaznenom prostoru, Lahoz bez razmišljanja pokazuje na penal! Semedo je skrivio penal.

40' - Sada period malo grublje igre, a Lahoz je "nagradio" Griezmanna žutim kartonom.

31' - GOOOL!!! Portugal vodi! Cristiano Ronaldo! Kapiten Portugala je rutinski matirao Llorisa iz penala!

27' - Penal za Portugal! Moutinho je ubacio loptu iz slobodnjaka, Lloris je krenuo boksovati loptu, ali je nokautirao Danila i Lahoz je pokazao na bijelu tačku i dao žuti karton golmanu Francuske!

25' - Mirniji period igre. Većinom se igra na sredini terena.

17' - Velika prilika za Francusku! Mbappe se našao u velikoj šansi, izbjegao je ofsajd-zamku i izašao sam na Patricija, ali golman Portugala sjajno brani!

10' - U prvih deset minuta izuzev poluprilike Ronalda ništa se značajno ne dešava.

6' - Prvi su zaprijetili nominalni domaćini na ovom susretu. Ronaldo je šutirao glavom sa 11 metara, ali pravo u Llorisa.

1' - Susret je počeo. Prvi sa centra su krenuli Francuzi.

20:56 - Susret se igra na prepunoj Puskas Areni u Budimpešti pred oko 67.000 gledatelja.

20:55 - Ovo je duel finalista prošlog Eura. Te 2016. godine Portugal je usred Pariza slavio rezultatom :0 nakon produžetaka i okitio se titulom prvaka Evrope.

20:53 - Francuska je već izborila plasman u osminu finala, a pobjedom će sigurno osvojiti prvo mjesto u grupi. Portugalu je za prolazak dalje potreban barem jedan bod.

20:50 - Tabela grupe F izgleda ovako:

20:48 - Didier Deschamps je odlučio dati povjerenje Koundeu, Hernandezu i Tolissou umjesto Pavardu, Digneu i Rabiotu.

Francuska: Lloris, Kounde, Varane, Kimpembe, Hernandez, Pogba, Kante, Tolisso, Griezmann, Mbappe, Benzema.

20:47 - Fernando Santos je ubacio Moutinha i Sanchesa umjesto Fernandesa i Carvalha.

Portugal: Patricio, Semedo, Pepe, Dias, Guerreiro, Danilo, Silva, Moutinho, Sanches, Jota, Ronaldo.

20:46 - Poznati su i sastavi obje ekipe. Portugalski selektor je napravio dvije,a francuski tri u odnosu na posljednji meč.

20:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos meča posljednjeg kola grupe F na Evropskom prvenstvu između selekcija Portugala i Francuske.