1. pretkolo KL
0

Tok utakmice Milsami - Sarajevo 0:0

U terminu od 19 sati FK Sarajevo otvorit će novu sezonu utakmicom 1. pretkola UEFA-ine Konferencijske lige protiv moldavskog Milsamija, a tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Milsami - Sarajevo 0:0

90+2' - Tarik Ramić na terenu umjesto Tine Svena Sušića.

90' - Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

86' - Kenan Dervišagić ulazi u igru umjesto Matthiasa Fanima.

83' - Halid Šabanović je dobio žuti karton.

82' - Oremuš je u nedozvoljenoj poziiji, još osam minuta u regularnom dijelu utakmice.

78' - Puno prekršaja, znatno lošija utakmica nego u prvom poluvremenu. Kratka pauza dok se ukazuje pomoć Fanimu.

73' - Pokušali su i domaći preko Istratija, ali ni on nije bio dovoljno precizan i šutirao je preko gola.

71' - Amougui (Milsami) je dobio žuti karton.

68' - Sada izmjene u ekipi Sarajeva, umjesto Hebibovića i Velkoskog u igri su Salčin i Varešanović.

67' - Pokušali su Kurdić i Oremuš, rezultat ostaje nepromijenjen.

65' - Dvostruka izmjena kod domaćih, izašli su Dedov i Puntus, a u igri su Iurasco i Pisla.

63' - Imalo je Sarajevo još jedan korner, ali nije bilo opasno.

57' -Sarajevo bolje i u drugom poluvremenu, ali još uvijek nema izrazitih šansi kao u prvom dijelu meča. Igra se većinom na sredini terena uz puno prekršaja s obje strane.

53' - Fanimo je dobro probio po desnoj strani, ubacio za Velkoskog, ali su defanzivci domaćeg tima to izbacili.

49' - Prva šansa za Sarajevo u drugom poluvremenum, pokušao je Hebibović, ali golman domaćih Tîmbur brani njegov udarac.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Još jedna izmjena u domaćoj ekipi. Izašao je veznjak Lambarskiy, a ušao napadač Istrati.

Prvo poluvrijeme

45' - Igrat će se jedna minuta sudijske nadoknade. Sarajevo je u prvom poluvremenu imalo devet udaraca prema golu domaćih.

42' - Fanimo je izveo slobodan udarac s nekih 25 metara od gola domaćih, lopta ipak ide visoko preko prečke.

38' - Izmjena u ekipi Milsamija. Umjesto Zasavitchia u igri je Amougui.

33' - Prvi pokušaj domaćih, Bolohan je šutirao pored gola.

31' - Pokušao je Pidro, ali je lopta ovaj put otišla direktno u sada već zagrijanog golmana domaćih.

29' - Krste Velkoski je promašio penal! Golman domaćeg tima Timbur mu je zaustavio udarac s bijele tačke!

28' - Penal za Sarajevo nakon faula nad Fanimom!

24' - Nastavlja Sarajevo s napadima, šutirao je Hebibović, ali ni on nije bio precizan. Šteta za Bordo tim što u ranoj fazi utakmice nije došao u vodstvo.

19' - I još jedna velika šansa za Sarajevo, Fanimo pogađa stativu! Odlično je prošao napadač Sarajeva po desnoj strani te sa 20-ak matara pogađa okvir gola domaćih.

19' - Novi korner za Sarajevo, sada je Dupovac šutirao preko gola.

14' - Sarajevo puno bolje na otvaranju meča, pokušao je sada i Velkoski, ali neprecizno. Treća šansa za Sarajevo od početka meča.

12' - Prvi korner za Sarajevo. Hebibović je ubacio, Fanimo šutira pored gola.

10' - Nakon nešto dinamičnijeg početka utakmice, igra se preselila na sredinu terena. Još uvijek nema pogodaka.

5' - Prva prilika na meču! Šabanović je centrirao, a Oremuš šutira tik pored lijeve stative gola domaćih.

4' - Domaći nogometaš Gînsari je bio u nedozvoljenoj poziciji.

1' - Utakmica je počela.

Najava utakmice

18:50 - Trenutno je temperatura na stadionu District Sport Complex u Orheiju 29 stepeni.

18:50 - Fudbalski klub Sarajevo u dosadašnjim susretima protiv moldavskih ekipa ima polovičan učinak, jednu pobjedu, te jedan poraz. Jedini protivnik iz Moldavije bila je ekipa FC Zaria Balti.

18:45 - Sarajevo će današnju utakmicu igrati u bordo trening opremi, zbog problema sa transportom dresova iz Italije. Već na sljedećoj utakmici će igrati u novim Errea garniturama.

18:40 - Hrvatski stručnjak na klupi FK Sarajevo Goran Sablić je radio u Moldaviji kao trener Sheriffa i dobro poznaje ekipu Mislamija. Ipak, smatra da je Bordo klub mogao proći i bolje u žrijebu.

"Smatram da možemo biti nezadovoljni u odnosu na rejting. Ekipu Milsamija poznajem dobro dok sam radio u Sheriffu. Doživjeli su manje promjene, ali dugo su na okupu i imaju dosta iskusnih igrača. Igraju dosta na kontre, ali nemaju pretjern individualni kvalitet", kazao je Sablić.

18:35 - Glavni sudija današnjeg meča je Turčin Yasar Kemal Ugurlu, a pomoćnici su mu Ceyhun Sesigüzel i Abdullah Özkara. Četvrti sudija je Erkan Özdamar, također iz Turske.

18:35 - Zanimljivo je da je čak 14 igrača koji su otputovali u Moldaviju igralo za mlađe selekcije FK Sarajevo.

Sastavi

18:30 - Milsami meč počinje u sastavu: Timbur, Arhirli, Bolohan, Dijinari, Racu, Zasavitch, Antoniuc, Ginsari, Lambarskiy, Dedov i Puntus.

Početni sastav Milsamija (Foto: UEFA.com)

Trener Goran Sablić odabrao je sljedećih 11 igrača koji će početi utakmicu za Sarajevo: Kanurić, Šabanović, Dupovac, Kurdić, Pidro, Đokanović, Oremuš, Hebibović, Velkoski, Sušić i Fanimo.

Početni sastav Sarajeva (Foto: UEFA.com)

Na klupi Sarajeva su: Dizdarević, Bešić, Ramić, Varešanović, Salčin, Dervišagić, Mešić, Trako i Imamović.

18:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 1. pretkola UEFA-ine Konferencijske lige između FK Sarajevo i moldavskog Milsamija. Susret se igra u Orheiju s početkom u 19 sati.