247

Tok utakmice: Elfsborg - Velež 1:1

D. P.
Velež na Boras Areni traži novo čudo (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Veleža remizirali su rezultatom 1:1 protiv Elfsborga na Boras Areni u okviru trećeg pretkola Konferencijske lige, a meč uživo mogli ste pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

FT - Kraj utakmice! Velež je remizirao na gostovanju Elfsborgu rezultatom 1:1 i ima vrlo aktivnu situaciju pred revanš.

90+3' - Nešto više od minute do kraja susreta.

90+1' - Četiri minute nadoknade. Vehabović je dobio žuti karton zbog toga što je spriječio brzo izvođenje slobodnjaka domaćinu.

90' - Posljednji minut susreta, navijači Veleža mogu biti ponosni na predstavu svojih izabranika.

88' - Sjajna šansa za Radovca. Nakon uigrane kombinacije iz slobodnog udarca šutirao je silovito pored gola.

85' - Navijači Veleža osjete da je pravi moment i traže pobjedu svojih izabranika.

83' - Sjajna kontra gostiju, Zajmović je lijepo obišao čuvara i pokušao lobovati golmana Ronninga, ali lopta odlazi pored gola.

79' - Cvijanović je bio u dobrom prodoru, pao je u kaznenom prostoru, no arbitar iz Poljske je samo odmahnuo rukama.

77' - Tri udarca Veleža sa distance, na kraju je Dino Hasanović šutirao preko gola.

76' - U posljednjih 15 minuta susreta Mostarci su ušli kao klub koji ozbiljnije prijeti. Bravo, Rođeni.

75' - Umjesto Ćosića u igri je Cvijanović, a na mjesto Anđušića ulazi Vehabović.

73' - Bilo je opasno pred golom Elfsborga. Ćosić je obišao Ronninga, ali mu je lopta pobjegla. U narednom napadu udarac Ovčine je izblokiran i otišao je u korner.

69' - Velež sjajno stoji na terenu i bliži se odličnom rezultatu.

64' - Brandao i Radovac ulaze u igru u Veležu umjesto Pršeša i Radovića.

63' - Iznenada se otvorila kontra Elfsborga, ali je Bogdanović u posljednjem trenutku uklizao i spriječio napadača domaćih da dođe do lopte.

63' - Rođeni mogu biti zadovoljni igrom. Elfsborg nema potrebnu inicijativu koja bi eventualno dovela do vodstva.

61' - Bogdanović sjajan u svom šesnaestercu i kupi nekoliko ubačaja.

56' - Prijetnja s distance i na drugoj strani. Omar Pršeš šutira visoko preko gola.

51' - Larsson nakon slobodnog udarca silovito šutira, ali lopta tik pored gola.

50' - Dino Hasanović je zaradio žuti karton nakon što je dugo vukao protivnika i spriječio kontru.

48' - Zajmović je pokušao volej udarcem nakon što mu se odbila lopta, ali je šut otišao daleko od gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme! Rođeni su na osnovu prvog poluvremena zaključili kako treba igrati protiv Elfsborga.

Dobra igra Rođenih u prvom poluvremenu (Foto: Screenshot)

HT - Kraj prvog poluvremena!

45+1' - Anđušić je pokušao nakon što mu se odbila lopta poslije kornera, ali udarac odlazi preko gola.

45' - Dvije minute nadoknade prvog dijela.

43' - Vrlo grubo se igra sa obje strane i vidjeli smo nekoliko opasnijih startova.

39' - U ovim trenucima Elfsborg nešto više napada, ali bez većih prilika.

34' - GOL! Frick je poravnao u narednom napadu nakon smušene reakcije odbrane Veleža.

32' - GOOOOOOOOOOL! Velež vodi golom Radovića. Nakon kornera nastala je gužva u kaznenom prostoru Elfsborga, a tu se najbolje snalazi lijevi bek Rođenih i pogađa za vodstvo.

31' - Velika šansa za Velež! Ovčina je odlično prošao nakon kontre i šutirao, a teškom mukom Ronning odbija u korner.

30' - Najbolja šansa na utakmici! Larsson je prošao po lijevoj strani i šutirao iskosa, a odličnu intervenciju upisuje Bogdanović.

24' - Svestrani Isić pokušao je udarcem sa distance, ali to nije bila prijetnja golmanu Ronningu.

19' - Gojani je prvi zapisani igrač u Elfsborgu nakon starta nad Hasanovićem.

17' - Bogdanović pravovremenom intervencijom ispred napadača Elfsborga spašava Rođene.

15' - Odbrana Veleža stoji odlično i u nekoliko navrata je otklonila opasnost bez problema.

11' - Odličan pokušaj Larssona iz slobodnog udarca tik iznad gola. U narednom napadu Okkels šutira direktno u Bogdanovića.

9' - Isić je zaradio žuti karton na startu, a Elfsborg ima priliku iz slobodnog udarca.

8' - Centaršut Darija završio je u rukama domaćeg golmana.

5' - Raspoloženi Pršeš je prvi zaprijetio. Njegov šut sa distance odlazi pored gola.

4' - Sjajna lopta Pršeša za Ćosića koji nije uspio prihvatiti loptu kako treba. Izašao je sam pred golmana domaćih, ali se nije snašao.

3' - Oko 3.000 navijača prisutno je na stadionu, a tu je i grupa pristalica Veleža kojih ima oko stotinu.

1' - Počela je utakmica. Sretno Rođeni.

Boras Arena spremna za duel (Foto: IF Elfsborg)

18:41 - Igrači izlaze na teren. Uskoro će utakmica početi.

18:36 - Glavni sudija meča je Poljak Pawel Gil, a pomoćnici su Konrad Sapela i Marcin Borkowski.

18:28 - "Radi se o vrlo kvalitetnoj ekipi, čak i odličnoj. Elfsborg je timski na visokom nivou, kondiciono i fizički odlično spreman. Taktički vrlo dobro stoje i imaju neke svoje šablone po kojima igraju. Napravili smo dobar skauting i probat ćemo otkloniti probleme u našoj igri. S druge strane, želimo iskoristiti njihove mane, a imaju ih kao i svi ostali klubovi. Vidjeli ste sve. Kada si pravi, izbaciš AEK, a kada nisi, izgubiš od Rudara zasluženo. Nadam se da nam je to bila dobra opomena i da ćemo iz nje naučiti. Moralo se nekada desiti. Imali smo duži razgovor i nadam se da je igračima došlo do glave. Znamo odakle smo krenuli prije dvije godine, ja kao trener i igrači. Teško je doći na vrh, a vrlo lako se padne", rekao je trener Rođenih u najavi utakmice.

18:21 - Rođeni će i u Borasu imati podršku svojih navijača.

18:15 - Treneri Jimmy Thelin i Feđa Dudić odredili su početne sastave za večerašnju utakmicu i one izgledaju ovako:

Elfsborg: Ronning, Larsson, Vaisanen, Jarjue, Strand, Gojani, Romer, Hols, Alm, Okkels i Frick.

Velež: Bogdanović, Dario, Isić, Zeljković, Radović, Pršeš, Hasanović, Ćosić, Anđušić, Ovčina i Zajmović.

18:15 - Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice trećeg pretkola Konferencijske lige između Elfsborga i Veleža. Duel se igra na stadionu Boras Arena u 18:45.