260

Hrvatska na Poljudu potpuno nadigrala Sloveniju i došla do vrlo bitne pobjede

D. P.
Livaja je pogodio za vodstvo Hrvata na Poljudu (Foto: Ivo Cagalj/PIXSELL)
Nogometna reprezentacija Hrvatske na Poljudu slavila je protiv Slovenije rezultatom 3:0 i tako došla do zlata vrijednih bodova u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Hrvatska je u prvom meču poražena od Slovenije i od starta je sebi zakomplikovala put ka Mundijalu, ali je niz dobrih rezultata, začinjen večerašnjom pobjedom nad susjedima, donio mnogo povoljniju poziciju.

Vatreni su od samog starta bili znatno bolji rival. U prvom dijelu nizale su se šanse, u 20. i 25. minuti velike prilike propustili su Andrej Kramarić i Marko Livaja.

Ipak, u 33. minuti Livaja je doveo domaćina u vodstvo. Udarac Marija Pašalića pogodio je stativu, a lopta se odbila do Livaje koji glavom pogađa prazan gol.

To je bio rezultat prvog poluvremena. Odlična igra naših susjeda nastavila se i u drugom dijelu.

Inicijativa se isplatila u 66. minuti kada je Mario Pašalić pogodio na asistenciju Ivana Perišića za 2:0. Taj gol prelomio je situaciju.

Slovenci, koji su i do drugog gola bili u teškoj situaciji, gotovo pa su se predali nakon pogotka Pašalića.

Kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom 2:0, Nikola Vlašić u posljednjim sekundama postavlja rezultat na konačnih 3:0.

Hrvatska - Slovenija 3:0 (Livaja 33', Pašalić 66', Vlašić 90+4')