Grupna faza
54

Tok utakmica Lige prvaka: Pobjede Bayerna, Chelseaja i Juventusa

U terminu od 21 sat igralo se šest mečeva prvog kola grupne faze Lige prvaka, a tekstualni prijenos svih utakmica mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
REZULTATI I STRIJELCI:

Barcelona - Bayern 0:3 (Muller 34', Lewandowski 56', 86')

Chelsea - Zenit 1:0 (Lukaku)

Dynamo Kiev - Benfica 0:0

Lille - Wolfsburg 0:0

Malmo - Juventus 0:3 (Alex Sandro 23', Dybala 44', Morata 45+1)

Villarreal - Atalanta 2:2 (Trigueros 39', Danjuma 74' - Freuler 6', Gosens 84')

TOK UTAKMICA:

90+3' (Dynamo Kiev - Benfica) - Dynamo je u 93. minuti došao do vodstva golom Šaparenka, ali je on nakon VAR intervencije poništen.

86' (Barcelona - Bayern) - Gooooooool! Lewandowski postiže drugi gol, sjajna igra Bayerna i još jedan težak udarac za Barcelonu.

83' (Villarreal - Atalanta) - Goooooool! Gosens postiže gol za poravnanje. Sjajan meč u Španiji.

74' (Villarreal - Atalanta) - Goooooooool! Žuta podmornica dolazi do potpunog preokreta protiv Atalante, a sada je pogodio rezervista Danjuma.

70' (Chelsea - Zenit) - Goooooooool! Aktuelni prvak Evrope vodi protiv Zenita, pogodio je Lukaku nakon odličnog centaršuta Azpilicuete.

62' (Lille - Wolfsburg) - Brooks je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa će gosti do kraja susreta igrati s igračem manje.

56' - (Barcelona - Bayern) - Goooooooool! Bayern postiže i drugi gol, sada je Lewandowski pogodio nakon što se lopta odbila od stativu.

50' (Chelsea - Zenit) - Rudiger je sjajno prošao kroz odbranu Zenita, pokušao je postići gol, ali je lopta otišla malo pored gola.

48' - (Lille - Wolfsburg) - Lille je golom Davida došao u vodstvo, ali je gol nakon VAR intervencije poništen.

46' - Počela su druga poluvremena.

HT - Završena su prva poluvremena na svih šest utakmica.

45+1' (Malmo - Juventus) - Goooooooool! Juventus je sada riješio pitanje pobjednika, Morata postiže treći gol za Staru damu!

43' (Malmo - Juventus) - Penal za Juventus! Dybala je povećao vodstvo Stare dame, gosti iz Italije sada imaju ogromnu prednost (0:2).

39' (Villarreal - Atalanta) - Goooool! Vraća se Villarreal golom Triguerosa u finišu prvog poluvremena.

34' (Barcelona - Bayern) - Gooooool! Bayern vodi protiv Barcelone, pogodio je Muller udarcem s distance, a treba reći i to da je lopta na putu prema mreži pogodila i Piquea.

30' (Lille - Wolfsburg) - Nakon prvih 30 minuta Lille je puno bolji tim od Wolfsburga, domaći igrači su imali šest šuteva prema golu gostiju iz Njemačke, ali nisu uspjeli postići gol.

30' (Dynamo Kiev - Benfica) - Nema golova ni u Kievu gdje se sastaju Dynamo i Benfica. Jedinu pravu šansu imali su domaći igrači u 11. minuti kada je Šaparenko šutirao iz slobodnog udarca, ali mu je Vlachodimos sjajno odbranio.

30' (Chelsea - Zenit) - Nema golova na Stamfrod Bridgeu, a ni pravih šansi u prvih 30 minuta. Aktuelni prvak Evrope ima nešto veći posjed lopte, no još uvijek ne može doći do vodstva.

28' (Malmo - Juventus) - Opet je Alex Sandro bio u šansi, ovaj put je šutirao malo pored gola.

23' (Malmo - Juventus) - Gooooooool! Alex Sandro dovodi Juventus u zasluženo vodstvo protiv Malma.

19' (Barcelona - Bayern) - Velika šansa za goste iz Njemačke! Sjajno je šutirao Sane, ali Ter Stegen još bolje to brani.

14' (Barcelona - Bayern) - Prva šansa na utakmici, Sergio Roberto je šutirao, ali lopta ide preko gola Neuera.

6' (Villarreal - Atalanta) - Goooooooool! Atalanta vodi protiv Villarreala u gostima, a strijelac prvog gola na večerašnjim mečevima je Freuler.

5' (Barcelona - Bayern) - Kimmich je dobio žuti karton na samom početku utakmice.

3' (Malmo - Juventus) - Alex Sandro je mogao dovesti Juventus u vodstvo, ali je šutirao preko gola.

20:59 - Sve je spremno za početak preostalih šest utakmica današnjeg programa.

20:50 - Nova sezona Lige prvaka počela je večeras utakmicama između Seville i Salzburga te Young Boysa i Manchester Uniteda. Susret u Španiji okončan je remijem 1:1, dok je Young Boys nakon velikog preokreta u sudijskoj nadoknadi došao do pobjede rezultatom 2:1.

20:50 - Poznati su i sastavi za večerašnje mečeve:

Malmö - Juventus

Malmö igra u sastavu: Diawara; Innocent, Ahmedhodžić, Brorsson, Nielsen; Birmancevic, Rakip, Christiansen, Rieks; Colak i Berget.

Za Juventus igraju: Szczesny; Danilo, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Locatelli, Rabiot; Dybala i Morata.

Dynamo Kiev - Benfica

Dynamo meč počinje u sastavu: Boyko; Kedziora, Zabarnyi, Syrota, Mykolenko; De Pena, Sydorchuk, Shaparenko, Tsygankov; Buyalskiy i Shkurin.

Benfica: Vlachodimos; Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Morato; Weigl, João Mário, Grimaldo; Rafa Silva, Yaremchuk i Everton.

Barcelona - Bayern

Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Piqué, Eric García; Sergi Roberto, Frenkie De Jong, Busquets, Pedri, Jordi Alba; Luuk De Jong i Depay.

Bayern: Neuer; Pavard, Süle, Upamecano, Davies; Kimmich, Goretzka; Musiala, Müller, Sané i Lewandowski.

Chelsea - Zenit

Chelsea: Mendy; Christensen, Rüdiger, Azpilicueta; James, Kovacic, Jorginho, Marcos Alonso; Ziyech, Lukaku i Mount.

Zenit: Kritsyuk; Sutormin, Chistiakov, Rakitskiy, Douglas Santos; Barrios, Wendel, Kuzyaev; Claudinho, Azmoun i Malcom.

Lille - Wolfsburg

Lille: Grbic; Çelik, Fonte, Botman, Reinildo; Ikoné, Xeka, André, Gomes; Yilmaz i David.

Wolfsburg: Casteels; Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon; Guilavogui, Arnold; Steffen, Philipp, Baku i Weghorst.

Villarreal - Atalanta

Villarreal: Rulli; Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza; Trigueros, Capoue, Parejo; Gerard Moreno, Dia i Yeremi Pino.

Atalanta: Musso; Tolói, Palomino, Djimsiti; Zappacosta, Freuler, De Roon, Gosens; Pessina; Malinovskyi i Zapata.

20:50 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos šest utakmica 1. kola grupne faze Lige prvaka.