Prekršaj umjesto gola
135

Kardinalna greška u 92. minuti ostavila Milan bez pobjede, sudija se izvinio više puta

Ekipa Milana danas je šokantno izgubila od Spezije na svom San Siru u meču 22. kola Serije A, a meč je obilježio sudija Marco Serra koji je napravio kardinalnu grešku i doslovno kumovao, umjesto pobjedi, na kraju porazu Milana.
Naime, igrala se 92. minuta kada je rezervista Rebić asistirao Messiasu koji je pogodio za vodstvo Milana od 2:1, no sudija nije priznao taj pogodak jer je ranije svirao prekršaj.
Tako je Milan umjesto gola i tri boda dobio slobodan udarac u opasnoj zoni, a nakon što ga nisu pretvorili u pogodak, dvije minute nakon toga su primili gol i šokantno izgubili meč.

Rebić je, jasno, poludio na ovu odluku sudije i u jednom trenutku mu se unio u lice, no na kraju ga je prijateljski uhvatio za glavu, nakon čega se ovaj sudija njemu, ali i ostalim igračima Milana, izvinio s podignutim rukama.

Mediji u Italiji pišu i da se sudija nakon meča još jednom izvinio igračima Milana.

Milan od tog izvinjenja nema ništa, a na kraju im ostaje četvrti poraz u sezoni, pa oni sada s utakmicom više imaju dva boda od Intera.