Tok utakmice: Željezničar - Leotar 3:0

H. H.
Detalji s utakmice između Željezničara i Leotara (Foto: I. L./Klix.ba)
(Foto: I. L./Klix.ba)
Utakmicom Željezničara i Leotara danas su se nastavila uzbuđenja u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Rivali su se sastali u 25. kolu na stadionu Grbavica, a ste uživo mogli pratiti na portalu Klix.ba putem tekstualnog prijenosa.
Kraj utakmice

Željezničar - Leotar 3:0

84' - U dresu Željezničara debitovao je dugoočekivani i najavljivani Nigerijac Abdul Fatai koji je zamijenio Štilića.

82' - Destetak minuta do kraja utakmice. Očajno drugo poluvrijeme u kojem se ništa vrijedno pomena nije desilo.

75' - Čerimagić je zamijenio Subašića, a Malić je u igru umjesto Blaževića kod Želje.

70' - Ništa se ne dešava na Grbavici, obje ekipe kao da jedva čekaju kraj susreta.

63' - Dvostruka izmjena u Željezničaru. Beća je zamijenio Hajdarevića, a Zec je u igri umjesto Hodžića.

61' - Žuti karton je dobio Milović.

58' - Rezervista Arežina je pokušao iz prekida za goste, ali vrlo slabo.

54 - Željezničar sigurno kontroliše igru i čuva ubjedljivo vodstvo.

49' - U posljednji čas ispred Resića intervenisao je Đurić.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici.

Kraj prvog poluvremena

44' - Nogometaši Leotara su do sada napravili samo jedan prekršaj na utakmici, što dovoljno govori o njihovoj igri.

42' - Stativa za Željezničar! Još jedna izvanredna akcija, Štilić je pokušao lukavim udarcem iskosa lobovati Puletića, ali pogodio je stativu.

35' - Nešto mirniji period igre, pitanje pobjednika je već sada riješeno.

Željezničar - Leotar 3:0 (Mekić 28')

28' GOOOOOOOL! Fantastična akcija Želje i proigravanje Subašića, a Mekić je efektno pogodio za 3:0. Ovo je najbolje poluvrijeme Plavih ove sezone.

Željezničar - Leotar 2:0 (Subašić 23')

23' - GOOOOOOL! Željezničar vodi 2:0, a strijelac je Sedad Subašić. Bila je to vrlo lijepa i tečna akcija, a nakon dodavanja Hoodžića lijep gol je postigao Subašić.

21' - Željezničar kontroliše situaciju na terenu i sigurno čuva vodstvo.

16' - Igra se sada odvija uglavnom na sredini terena, bez pravih šansi.

10' - Željezničar je bolji i agresivniji i nakon gola. Plavi igraju presing na polovini gostiju.

Željezničar - Leotar 1:0 (Hodžić 5')

5' - GOOOOOOL! Armin Hodžić je doveo Željezničar u vodstvo. Odbrana Leotara je slabo reagovala, lopta je došla do Štilića koji je uposlio mladog Hodžića, a ovaj je iz blizine poslao loptu u mrežu.

3' - Štilić je pao u kaznenom prostoru, ali sudija se nije oglasio.

1' - Počela je utakmica na Grbavici.

14:57 - Ovo je treći međusobni meč ove dvije ekipe, a u prethodna dva Željezničar je na Grbavici slavio 1:0, dok je u Trebinju bilo neriješeno 0:0.

14:54 - Skromna posjeta za sada na Grbavici gdje se skupilo oko 2.000 gledalaca.

14:48 - Susret na Grbavici sudit će arbitar iz Prijedora Luka Bilbija.

14:40 - Trener Plavih Edis Mulalić istakao je u najavi utakmice kako će njegova ekipa ići na pobjedu, ali da očekuje težak meč.

"Nemamo luksuz da sebi dozvolimo da kažemo da ćemo lagano pobijediti nikoga, pa tako ni Leotar. Oni se bore za opstanak, baš kao i naš prethodni protivnik Posušje. Napravit ćemo nekoliko izmjena u odnosu na prošlu utakmicu. Cocalić ne igra zbog tri kartona, ali imamo 'malog' Drinu da ga zamijeni. Sada trebamo biti još bolji, jači i motivisaniji. Ići ćemo na pobjedu, bit će veoma teška utakmica", rekao je Mulalić.

14:35 - Dvojica trenera izabrala su sljedeće sastave koji počinju utakmicu u startnih 11.

FK Željezničar: Bender, Hajdarević, Kosorić, Subašić, Mekić, Štilić, Hodžić, Drina, Blažević, Galić, Resić.

U domaćem sastavu nema suspendovanog Cocalića čije mjesto je zauzeo Drina, dok su na klupi ostali Bekrić i Malić, a u sastavu su Resić i Blažević.

FK Leotar: Puletić, Milović, Stanojević, Čubrilo, Todorović, Dujaković, Santrač, Chichba, Medan, Đurić, Perišić.

14:35 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Leotara. Dva rivala sastaju se na stadionu Grbavica s početkom u 15 sati.