127

Xavi pohvalio Pjanića nakon dobre partije: Odličan je igrač s jedinstvenom vizijom

H. H.
Xavi Hernandez i Miralem Pjanić (Foto: Montaža / Twitter)
Trener Barcelone Xavi Hernandez pohvalio je nastup Miralema Pjanića u prijateljskom meču protiv Juventusa (2:2), u kojem je bh. nogometaš u igru ušao u nastavku, te je bio veoma zapažen.

Pjanić je od 46. minute zamijenio Sergija Busquetsa nakon čega je dirigovao igrom Barce s nekoliko upotrebljivih pasova i dosta trke, a u 75. minuti bio je blizu gola kada je iz slobodnog udarca šutirao preko prečke.

U sudijskoj nadoknadi uputio je sjajan dubinski pas za Depaya koji je bio sam ispred Perina, ali golman Juventusa je odbranio i ostalo je 2:2.

"Pjanić? Mnogo mi se dopao, odličan je igrač s jedinstvenom vizijom. Vidjet ćemo šta će biti s njim do kraja prijelaznog roka", rekao je Xavi nakon utakmice s Juventusom.

Barcelona će naredni pripremni meč igrati u nedjelju protiv ekipe New York Red Bullsa.