Premijer liga BiH
6

Tok utakmice: Velež - Željezničar 3:1

Nogometaši Veleža i Željezničara otvarali su 4. kolo nogometne Premijer lige BiH, a tekstualni prijenos utakmice koja se igrala u Gabeli mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Rezultat i strijelci:

Velež - Željezničar 3:1 (Dejanović 35', Anđušić 71', Haskić 90' / Štilić 48')

90+4' - Nema više uzbuđenja u Gabeli...

90' - Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

Velež - Željezničar 3:1 (Haskić 90')

90' - Gooooooooooooooooooool! Sjajna akcija Veleža, Pantelić je ubacio, a Haskić pogađa za 3:1. Riješeno je pitanje pobjednika.

87' - Zvonić je u igri umjesto Hasanovića, Osim će pokušati u potpunosti zatvoriti ovaj meč.

86' - Šansa za Velež! Pantelić je šutirao, ali Muftić brani.

83' - Povukao se sada Velež i svi igrači su stali "iza lopte", teško će biti gostima iz Sarajeva da dođu uopšte do prilike da postignu gol.

81' - Zeljković je zaustavio Santosa i dobio žuti karton.

79' - Bekrić je u igri umjesto Hodžića, a Vehabović je na terenu umjesto Anđušića.

76' - Gužva ispred gola Željezničara nakon što je Blagojević ubacio iz kornera, ali Haskić se nije najbolje snašao. Rođeni su imali još jedan ubačaj iz ugla, no nije bilo opasnosti.

74' - Beganović je dobio žuti karton nakon oštrog prekršaja nad Zeljkovićem.

74' - Amar Osim bi, ako Rođeni zadrže vodstvo, protiv bivšeg kluba mogao doći do prve pobjede na klupi Veleža.

Velež - Željezničar 2:1 (Anđušić 71')

71' - Gooooooooooooooool! Velež opet vodi! Pavić sjajno centrira, a Anđušić sjajno glavom pogađa za 2:1.

70' - Izmjena u ekipi Željezničara, Subašić je u igri umjesto Gasala.

68' - Ćosić i Blagojević ulaze u igru umjesto Pršeša i Dejanovića u ekipi Veleža.

67' - Tražili su domaći nogometaši penal nakon duela Cocalića i Dejanovića, ali sudija Peljto je samo odmahnuo rukama.

65' Opet je malo pao tempo igre, no nema sumnje da nas u finišu očekuje izuzetno uzbudljiv meč.

60' - Pavić je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Štilićem.

59' - Dobra šansa za Velež! Pantelić je primio loptu i šutirao s nekih 10-ak metara, ali Muftić brani.

58' - Udarac Beganovića s distance, ali lopta ide daleko od gola Bogdanovića.

56' - Mekić je dobio žuti karton nakon oštrog prekršaja nad Hasanovićem.

53' - Dobra šansa za Velež! Dejanović je dodao do Pantelića, on šutira s desne strane, ali je lopta otišla daleko od gola.

50' - Santos leži na podu i trenutno mu se ukazuje pomoć. Dobio je udarac u glavu, no sudija Peljto nije svirao prekršaj.

Velež - Željezničar 1:1 (Štilić 49')

49' - Gooooooooooooooool! Malić je sjajno centrirao, a Štilić ostaje usamljen u sredini kaznenog prostora i pogađa za 1:1. Vratili su se Plavi u igru, a za Štilića je ovo bio prvi pogodak u sezoni.

48' - Zeljković je ubacio, ali Haskić kasni i lopta je za Željezničar.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Pantelić je na terenu umjesto Sijamije, a u ekipi Željezničara ušao je Beganović umjesto Haračića.

Prvo poluvrijeme

45' - Igrat će se minuta sudijske nadoknade.

44' - Prečka! Sjajan pokušaj Pavića, ali okvir gola spašava Željezničar!

43' - Još jedan udarac Galić, opet je lijevom nogom zaprijetio, ali Bogdanović to brani.

40' - Santos je bio u nedozvoljenoj poziciji. Još pet minuta igre u prvom poluvremenu.

Velež - Željezničar 1:0 (Dejanović 35')

35' - Goooooooooooool! Velež dolazi u vodstvo. Pršeš je dodao do Dejanovića koji se ubacio između štopera Željezničara, nakon čega je pogodio za vodstvo od 1:0. Mirno je poslao loptu pored Muftića za veliko slavlje domaćih navijača.

29' - Haračić je krenuo sam prema golu Veleža, sudija je svirao nedozvoljenu poziciju i očigledno je napravio veliku grešku.

Situacija kada je Haračić krenuo sam prema golu, ali je sudija svirao nedozvoljenu poziciju

27' - Pao je malo tempo igre, a sudija Peljto je to iskoristio kako bi igrače poslao na osvježenje.

19' - Štilić dodaje do Gasala, ovaj šutira, ali odbrana Veleža to blokira.

15' - Galić (Željezničar) šutira, prvi udarac u okvir gola. Ipak, išlo je to ravno u golmana Bogdanovića koji nije imao većih problema.

11' - Stativa spašava Željezničar! Anđušić je centrirao, lopta je prešla preko golmana Muftića i pogodila stativu, a Haskić u nastavku napada nije uspio ugurati loptu u gol.

9' - I još jedna šansa za Željezničar. Sada je Malić probio po lijevoj strani, ali je šutirao preko gola. Možda je mogao uposliti Haračića, ali se odlučio na udarac.

8' - Nova velika šansa za Željezničar! Gasal je bio sam ispred gola Bogdanovića, ali je on nesebično pokušao dodati do Haračića i odbrana Veleža je to izbacila.

6' - Šansa za Željezničar! Santos je sjajno probio po lijevoj strani, tražio je Haračića i Gasala koji su bili u sredini, ali su se Rođeni izvukli na kraju.

4' - Prvi pokušaj Željezničara. Prvo je Mekić loše šutirao, a nakon toga Hodžić pogađa Haračića i bit će to lopta za Rođene.

3' - Nešto ofanzivnija igra Plavih na početku meča, ali sve je to daleko od gola Bogdanovića.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli nogometaši Željezničara.

17:28 - Igrači su izašli na teren, sve je spremno za početak utakmice.

17:25 - U Gabeli je trenutno 36 stepeni i nema sumnje da će igračima biti jako teško igrati u ovim uslovima.

17:20 - U posljednjem meču ova dva rivala Plavi su slavili pobjedu rezultatom 1:0 i to zahvaljujući golu koji je postigao Beća u samom finišu meča, a prije toga su Rođeni bili bolji rezultatom 2:0.

17:15 - Za Željezničar će ovo biti četvrti meč u ovoj sezoni, odnosno Plavi su odigrali sve planirane utakmice, dok je za Velež ovo tek drugi meč u sezoni jer su zbog obaveza u Evropi odgodili ranije mečeve. Plavi imaju pet osvojenih bodova, odnosno pobjedu protiv Zrinjskog i dva remija na Grbavici protiv Leotara i Širokog Bijega, dok Velež ima remi s Posušjem.

17:10 - Glavni sudija meča je Irfan Peljto iz Sarajeva, a pomagat će mu Senad Ibrišimbegović iz Travnika te Goran Dujak iz Odžaka. Četvrti sudija je Frano Jelić iz Širokog Brijega, delegat je Fahrudin Sinanović iz Kalesije, a posmatrač suđena Danko Ćavar iz Širokog Brijega.

17:00 - Zbog rekonstrukcije terena na stadionu "Rođeni", Velež svoje domaće utakmice do daljnjeg igra u Gabeli, a s obzirom da se igra u popodnevnim satima, nogometašima obje ekipe će smetati izuzetno velika vrućina.

Velež u ovom susretu traži prvu pobjedu u sezoni s obzirom da su u tri ovosezonska nastupa u svim takmičenjima upisali jedan remi i dva poraza, a susret će biti izuzetno zanimljiv jer će Amar Osim prvi put za protivnika imati Željezničar, klub u kojem je stekao igračku i trenersku afirmaciju.

Početne postave i igrači na klupi

17:30 - Za Velež od prve minute igraju: Bogdanović, Pavić, Bajrić, Zeljković, Pršeš, Anđušić, Haskić, Sijamija, Hasanović, Ikić i Dejanović.

Na klupi su: Ribić, Zvonić, Ćosić, Blagojević, Pantelić, Vehabović, Zajmović i Drina. Trener: Amar Osim.

Za Željezničar od prve minute igraju: Muftić, Malić, Kosorić, Cocalić, Galić, Mekić, Hodžić, Štilić, Santos, Gasal i Haračić.

Na klupi Plavih su: Bender, Hajdarević, Subašić, Bekrić, Šehić, Beganović, Beća i Vego. Trener: Edis Mulalić.

17:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola nogometne m:tel Premijer lige BiH između FK Velež i FK Željezničar. Meč se igra na stadionu "Perica Pero Pavlović" u Gabeli s početkom u 17:30 sati.