Čudesni Norvežanin
134

Ovo što Haaland radi se ne pamti: Već je na novom hat-tricku, a tek je poluvrijeme

D. P.
Nevjerovatna dominacija Haalanda (Foto: EPA-EFE)
Zvijezda Manchester Cityja Erling Haaland igra spektakularno od dolaska u Englesku, a u prvom poluvremenu protiv Nottingham Foresta već je postigao hat-trick.

U prve četiri utakmice u Premier ligi Haaland je postigao šest golova i tako pokazao da će biti ogromno pojačanje za Građane, kao što se i očekivalo. No, danas je odlučio to nadmašiti.

Već nakon poluvremena postigao je tri gola za vodstvo Cityja rezultatom 3:0 protiv Nottingham Foresta.

Prvo je u 12. minuti pogodio nakon ubačaja Phila Fodena s lijeve strane, a onda je u 23. minuti povisio nakon što mu se lopta sretno odbila i dovela ga u situaciju da je smjesti u praznu mrežu.

Prvi gol pogledajte OVDJE!

Drugi gol pogledajte OVDJE!

Treći gol postigao je u 38. minuti glavom nakon što mu je s druge stative loptu, također glavom, prebacio John Stones.