Kvalifikacije za EP
12

Tok utakmice: Slovenija - BiH 28:20

Rukometaši Slovenije i Bosne i Hercegovine večeras u Mariboru igrali su utakmicu prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a susret ste mogli pratiti uživo u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
60' - Građan postiže posljednji gol na današnjoj utakmici za konačnih 28:20.

58' - Cehte postiže svoj prvi gol za plus devet.

57' - Malus vraća ponovo na plus devet. S druge strane Građan postiže svoj četvrti gol za 27:19.

56' - Napokon dolazimo do gola. Građa je treći put danas poentirao.

53' - Slovenci su nezaustavljivi. Igraju odlično u odbrani, a i u napadu nemaju mnogo problema pa je Gaber povećao prednost na plus devet.

51' - Nova crna rupa naših rukometaša koju koristi Bombač i novim golom iz sedmerca povećava prednost na 25:17.

49' - Janc povećava prednost Slovenije na maksimalnih sedam razlike.

48' - Herceg ponovo postiže efektan gol i smanjuje na 22:17. Dolenec potom postiže svoj treći gol za Sloveniju.

47' - Nastavljaju Slovenci dominirati predvođeni Vlahom koji postiže svoj sedmi gol za +6 na semaforu.

45' - Dva brza gola. Građan smanjuje, ali Bombač iz sedmerca vraća rezultatsku prednost.

44' - Silovit udarac Hercega i napokon postižemo gol. Rezultat je 20:15 za Sloveniju.

42' - Kodrin je pokazao sada sjajnu tehniku i odvodi Sloveniju na plus šest.

41' - Bombač odmah uzvraća i postiže svoj treći pogodak. Sada je 19:14 za Sloveniju.

40' - Lijepa akcija našeg tima i Bošković postiže svoj prvi pogodak za minus četiri.

39' - Upali smo u crnu rupu, ništa ne možemo da pogodimo. To kažnjava Bombač i ponovo je pet razlike za Sloveniju.

37' - Promašili smo nekoliko napada, a kažnjava nas Vlah pa je sada 17:13 za Sloveniju. Naš selektor je zatražio time-out.

36' - Bombač ponovo odvodi Sloveniju na tri razlike.

35' - Ponovo se dobro branimo, a iz kontre Hadžiomerović smanjuje na 15:13.

34' - Sada obje ekipe postižu po pogodak. Prvo je za Sloveniju zabio Kodrin, a onda je Panić uzvratio.

32' - Vlah postiže prvi pogodak za Sloveniju u drugom poluvremenu.

31' - Dobro otvaramo drugo poluvrijeme budući da je Hadžiomerović postigao novi pogodak za samo minus dva.

Prvo poluvrijeme:

Slovenija - Bosna i Hercegovina 13:10

30' - Hamidović trećim golom, ovaj put iz sedmerca, smanjuje na tri gola razlike. Potom smo se uspješno odbranili i na poluvrijeme odlazimo s pristojnim zaostatkom.

29' - Ponovo smo u igri nakon novog gola Hamidovića.

24' - Definitivno smo proradili u napadu. Hamidović postiže sedmi pogodak za BiH. Sjajni Hamidović potom postiže još jedan gol i vraća našu ekipu u igru.

23' - Uvezali smo dva dobra napada i Panić postiže svoj treći pogodak. I ponovo Slovenci uzvraćaju, ovaj put je strijelac Gaber.

21' - Napokon postižemo pogodak nakon dugo vremena. Strijelac je bio Davidović. Ipak, Slovenci odmah uzvraćaju preko Vlaha.

20' - Prednost Slovenije samo raste. Dolenec je sada postigao 11. pogodak, dok smo i dalje na mizerna četiri.

17' - Vlah postiže svoj drugi pogodak pa Slovenci odlaze na pet golova razlike.

16' - Odmah Slovenci uzvraćaju i postižu pogodak preko Gabera. Rezultat je 8:4.

15' - Napokon dolazimo do gola. Strijelac je bio Građan nakon greške Slovenaca.

13' - Nastavljaju se greške našeg tima u napadu, a to koristi Blagotinšek iako su domaći imali igrača manje. Sada je +4 za sloveniju.

10' - Nakon jednog dužeg perioda bez gola, Slovenci ponovo zabijaju. Ovaj put iz sedmerca, a strijelac je bio Vlah.

8' - Panić postiže novi gol, ovaj put desnom rukom. I dalje se držimo u utakmici - 5:3.

7' - Dva brza gola na obje strane. Prvo je Davidović smanjio, a onda je Janc vratio sve na svoje.

6' - Ipak, Slovenci ne dozvoljavaju da se razmašemo pa Henigman postiže pogodak za 4:2.

5' - Napokon dolazimo do gola, a strijelac je bio Panić.

4' - Slovenci maksimalno koriste smušenost u našim redovima i golovima Janca i Blagotinšeka dolaze u vodstvo od tri razlike.

2' - Hamidović je pogodio prečku, ali s druge strane Ahmetašević je odbranio udarac Doleneca. Ostaje 1:0.

1' - Dobar početak Slovenaca. Janc dovodi domaće u vodstvo nakon dobre akcije.

1' - Počela je utakmica! Sretno rukometni Zmajevi!

19:55 - Portugalski arbitri Ivan Cacador i Eurico Nicolau dijelit će pravdu na ovoj utakmici, a delegat susreta bit će Hrvat Siniša Rudić. Sve je spremno za početak utakmice.

19:50 - U prvoj utakmici naše grupe Crna Gora je bez puno problema savladala Kosovo rezultatom 29:20. Upravo sa Crnogorcima već u nedjelju igramo utakmicu drugog kola u Sarajevu. Na Evropsko prvenstvo će se direktno plasirati dvije prvoplasirane selekcije.

19:45 - Kapiten Mirsad Terzić nada se pozitivnom odgovoru igrača na zahtjeve stručnog štaba.

"Mi se bavimo sportom gdje je sve moguće. Ako ne razmišljamo tako, onda nismo na pravom putu. Crna Gora je bila iznenađenje na Euru, ali je prije nekoliko godina bila u našoj situaciji. Dakle, ne treba izmišljati stvari, nego ih možemo kopirati i reprezentacija i Savez. Trenutno smo realno mnogo ispod, što ne znači da nećemo dati sve od sebe protiv Slovenije. Ista ta Slovenija je jaka i nadigrana dva puta od Srbije u kvalifikacijama za SP. Ništa nije nemoguće", kazao je Terzić.

19:40 - Rukometaši BiH se nadaju da mogu pružiti jak otpor favorizovanoj selekciji koju vodi Uroš Zorman.

"Ne očekujem nešto spektakularno, očekujem od igrača da shvate jednu stvar, da svi koji dolaze u nacionalnu selekciju budu svjesni odgovornosti. Velika je čast i obaveza nastupati za reprezentaciju. Jedini ispravni put je da igrač koji dođe u selekciju ima pozitivan grč, da s nestrpljenjem očekuje taj poziv, odnosno da je svjestan odgovornosti. Oni su svi profesionalci, znaju šta očekivati i bit cijele priče je da svako od njih da maksimum. Sve ono što zahtijeva vrhunski sport moraju ispoštovati", rekao je Smajlagić u najavi utakmice.

19:35 - Novi selektor BiH Irfan Smajlagić je odabrao bh. igrače za večerašnji susret u kojem je Slovenija prema mišljenju stručnjaka ogroman favorit, a to su: Nebojša Bojić, Milan Vukšić, Mirko Herceg, Marko Panić, Alen Ovčina, Mirsad Terzić, Admir Ahmetašević, Luka Perić, Dino Hamidović, Igor Mandić, Vlado Draganić, Marko Davidović, Gafar Hadžiomerović, Mladen Bošković, Elmir Građan i Nikola Jeremić.

19:30 - Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos rukometne utakmice između Slovenije i Bosne i Hercegovine koja se igra u okviru prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Utakmica koja se igra u Mariboru počinje u 20:00 sati.