Mnogo uzbuđenja
0

Sjajno poluvrijeme El Clasica: Pogledajte bizaran autogol, a onda i poravnanje Barcelone

D. P.
Ubačaj nije bio toliko opasan (Foto: Screenshot)
U toku je najveći nogometni spektakl između Barcelone i Reala, a rezultat na poluvremenu popularnog El Clasica je 1:1. Gledatelji su imali šta da vide nakon prvih 45 minuta.

Barcelona je bolje ušla u utakmicu. Imali su domaći dvije spektakularne šanse preko Roberta Lewandowskog i Raphinhe, ali je u oba puta Thibaut Courtois fantastično odbranio.

Kazna je stigla u devetoj minuti na najbolniji način, komičnim autogolom.

Vinicius Junior je prošao po lijevoj strani i uputio ne toliko opasan centaršut. Međutim, lopta je pogodila Ronalda Arauja i završila u mreži Katalonaca.

Bizaran autogol pogledajte ovdje.

U nastavku prvog dijela Barcelona je kontrolisala igru i više napadala, ali do poravnanja nije mogla. No, kada se činilo da će gosti imati prednost na poluvremenu, u 45. minuti Sergi Roberto pogađa za 1:1.

Gol pogledajte ovdje.

Inače, Real Madrid danas ima možda i posljednju šansu da se priključi borbi za titulu. Barcelona uoči ovog kola ima velikih devet bodova prednosti i eventualni trijumf Katalonaca značio bi i nedostižnih 12 bodova za ovaj klub na vrhu tabele La Lige.