49

Musa i saigrači na parket izašli u posebnoj opremi, Real ostvario tešku pobjedu

H. H.
Musa sa majiciom u znak podrške Viniciusu (Foto: Twitter)
Košarkaši Real Madrida ostvarili su tešku pobjedu u meču protiv Betisa rezultatom 79:77, u posljednjem 34. kolu regularne sezone španske ACB lige, a naš Džanan Musa odigrao je solidan susret sa 10 postignutih poena.

Musa i saigrači su oči susreta pružili podršku nogometašu Reala Viniciusu Jr., te su na parket izašli u dresovima Brazilca i tako stali na njegovu stranu nakon što je bio žrtva rasizma na utakmici protiv Valencije u nedjelju, ali i u ranijim utakmicama.

Bio je to neizvjestan meč u kojem su priliku za igru dobili igrači sa manjom minutažom u Realu ove sezone, a Kraljevi su mini serijom 5:0 u posljednjoj minuti došli do pobjede.

Musa je na kraju postigao 10 poena, uz četiri skoka i jednom asistencijom za 17 minuta igre, a prednjačili su Yabusele sa 14 i Casuer sa 11 ubačaja.

Najefikasniji u Betisu bili su Montero sa 19 i Perez sa 17 poena.