Potpuna dominacija
293

Prvi set kakav se ne pamti u finalu Wimbledona: Đoković za pola sata pomeo Alcaraza

H. H.
Novak Đoković juri 24. GS titulu
Srbijanski teniser Novak Đoković glatko je dobio prvi set protiv Španca Carlosa Alcaraza u finalu Wimbledona sa 6:1 u gemovima.

Iako je Španac u prvom gemu imao break priliku, Đoković je spasio, a potom furioznom igrom, dvostrukim breakom, pomeo mladog 20-godišnjeg Alcaraza za nešto više od pola sata igre.

Rezultat 6:1 u prvom setu finala Wimbledona svakako rijetko se viđao godinama unazad, a ostaje da vidimo da li će Alcaraz premostiti početnu krizu.

Pobjednik današnjeg duela će od sutra biti broj 1, a u ovaj meč španski teniser ulazi kao najbolji teniser svijeta.

Đoković igra za svoj osmi Wimbledon i peti uzastopni, te poboljšanje rekorda kada su u pitanju Grand Slam turniri.

Novak na svom kontu ima 23 Grand Slam titule, odnosno jednu više od Rafaela Nadala i ovo mu je prilika da se dodatno odvoji na vječnoj listi u odnosu na svog najvećeg rivala.

S druge strane, Alcaraz je u dosadašnjoj karijeri osvojio titulu na US Openu.