Pobijedile Englesku
48

Nogometašice Španije prvi put u historiji osvojile Svjetsko prvenstvo!

E. B.
Nogometašice Španije su današnjim trijumfom nad Engleskom prvi put u historiji osvojile Svjetsko prvenstvo!

U današnjem finalu na Olimpijskom stadionu u Sydneyju Španija je savladala Englesku rezultatom 1:0 i tako došla do prve medalje na svjetskim prvenstvima.

Pogodak odluke postigla je lijevi bek Olga Carmona u 29. minuti susreta, a pobjeda Španije je mogla biti i uvjerljivija da je Jenifer Hermoso iskoristila penal u 70. minuti. No, njen šut s bijele tačke je odbranila Mary Earps.

Španija je na turniru koji se održao u Australiji i na Novom Zelandu do finala došla upisavši dvije pobjede (Kostarika 3:0, Zambija 5:0) i poraz (Japan 4:0) u grupnoj fazi, a potom je eliminirala Švicarsku u osmini finala (5:1), Nizozemsku u četvrtfinalu (2:1), te Švedsku u polufinalu (2:1).