0

Košarkaši Srbije razbili Južni Sudan i s omjerom 3-0 idu u narednu fazu SP-a

N. K.
Duel s utakmice između Srbije i Južnog Sudana (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Srbije pobijedili su u Manili u trećem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva selekciju Južnog Sudana rezultatom 115:83 te su se tako sa stopostotnim učinkom plasirali u narednu fazu takmičenja.

Srbija je i danas odlično otvorila utakmicu i sjajnim napadom već nakon prve četvrtine stekla prednost od 10 poena. Do odlaska na odmor prednost je samo rasla pa je rezultat na poluvremenu bio 56:39.

Južnosudanci se bude u nastavku meča te su u trećoj četvrtini držali ritam s favorizovanim rivalom. Ipak, Srbija je u posljednjoj dionici ponovo dodala gas i na kraju uvjerljivo razbila Južnosudance s 32 poena razlike.

Najbolji u redovima Srbije bio je Jović s 25 poena, dok je Bogdanović dodao 23. S druge strane, najefikasniji bio je Kacoul s 21 poenom.

Srbija je grupu B okončala na prvom mjestu s omjerom 3-0, a drugi putnik bit će poznat nakon duela duela između Portorika i Kine. Portoriko je na omjeru 1-1, Kina 0-2, a Južni Sudan na 1-2.