299

Nezaustavljivi Džeko postigao dva brza pogotka u novoj golijadi Fenerbahčea

D. P.
Džeko nastavlja s impresivnim igrama (Foto: Fenerbahče SK)
Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko postigao je dva nova pogotka za svoj Fenerbahče, ovoga puta na gostovanju Pendiksporu u 10. kolu turske Superlige.
Fenerbahčeovim sjajnim igrama ne nazire se kraj pa tako ni igrama Edina Džeke koji blista u dresu istanbulskog kluba od dolaska. Danas je postigao novi gol za klub u čije je redove stigao ljetos.

Džeko je pogodio u 63. minuti nakon dodavanja Sebastiana Szymanszkog u 63. minuti utakmice za 0:3. Našem reprezentativcu zaista nije bilo teško da postigne gol u praznu mrežu Pendika.

[TWITTER]1718681839047487941[/TWITTER]

Prethodno je Fenerbahče došao u vodstvo autogolom Erdema Canpolata i golom Irfana Cana Kahvecija u prvom poluvremenu susreta.

No, to nije bilo sve. Samo nekoliko minuta kasnije Džeko postiže novi gol za Fenerbahče. Ovoga puta sjajno se snalazi u kaznenom prostoru Pendika, u prijemu lopte namješta je sebi za šut i rutinski pogađa mrežu domaćina za 0:4.

Drugi Džekin gol pogledajte ovdje.

To su za našeg reprezentativca već osmi i deveti golovi u 10 odigranih utakmica turske Superlige, što je dovoljno za drugo mjesto liste strijelaca iza Maura Icardija koji je s 10 pogodaka na vrhu. Uz to, Džeko ima i dvije asistencije u Superligi ove sezone.

Podsjetimo, dolazak Džeke u istanbulski okrug Pendik izazvao je pravu pomamu ljudi koji su porijeklom iz naše zemlje. Prema informacijama iz Turske, u ovom mjestu živi čak 100.000 ljudi porijeklom iz BiH te ih je većina uzbuđena što će najveća zvijezda našeg nogometa igrati upravo u ovom gradu, prvi put u svojoj karijeri.

Fenerbahče u Pendiku želi svoju 10. pobjedu u Superligi ove sezone, čime bi se nastavilo s maksimalnim učinkom, a nema sumnje ni da će do nje doći nakon četiri gola prednosti.