0

Tok utakmice: Hrvatska - Francuska 32:34

D. P.
Očekujemo sjajan meč (Foto: T. S./Klix.ba)
Pravi rukometni evropski klasik od 18 sati igraju Hrvatska i Francuska, a možete ga pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba. Riječ je o duelu drugog kruga Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
Kraj utakmice! Pobjeda Francuske rezultatom 34:32.

60' - Francuzi pogađaju za plus dva, Perkovac traži time-out. Čini se prekasno.

60' - Francuzi ulaze s golom prednosti u posljednji minut. Kušan je pogodio.

58' - Mahe pogađa iz sedmerca. Francuzi vode 32:30.

56' - Hrvatska na minus jedan ipak. Jelinić pogađa nakon kontre.

54' - Prandi postiže vrlo važan gol za Francuze. Manje od pet minuta do kraja imaju tri gola prednosti.

53' - Klarica smanjuje na 27:29. Hrvatska je nakon duže pauze postigla gol.

53' - Nova amaterska greška Hrvatske u napadu i Francuzi lakim golovima odlaze na plus tri.

52' - Hrvati su igrali s golmanom u polju, ne koriste napad za izjednačenje i Nahi golom vraća Francuskoj plus dva.

51' - Kuzmanović brani zicer, a po jedno isključenje za oba tima devet minuta do kraja. Hrvati imaju šansu za poravnanje.

51' - Mladi hrvatski golman Kuzmanović ponovo se razbranio u ključnom trenutku i sada naši susjedi zaostaju samo gol. Imat ćemo dramu u završnici.

48' - Velika greška Glavaša, u kontri je bacio loptu u aut. Bila je to šansa da se Hrvati potpuno vrate u igru.

45' - Glavaš pogađa iz sedmerca, ali Mahe vraća na plus četiri.

42' - Crveni karton za Fabregasa nakon trećeg isključenja. Ovo bi mogla biti šansa za Kauboje.

40' - Hrvati mnogo griješe u napadu, kao i sredinom prvog poluvremena, a Francuzi to kažnjavaju kontrama i sada je ponovo plus tri, što je i maksimalna prednost za Francusku danas. Selektor Perkovac odmah traži time-out.

37' - Sjajan gol Mema, ali s druge strane Srna vraća na gol zaostaktka.

35' - Golčina Maraša. Rezultat je 21:20.

34' - Fabregas ponovo za plus dva Francuske.

32' - Francuzi prvi zabijaju u drugom poluvremenu, Hrvati su promašili dva napada.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Samo neka nastave ovako i spektakl je zagarantovan.

Kraj prvog poluvremena, rezultat je 18:18

28' - Maraš gol za golom koristi odbrane Kuzmanovića i Hrvati su poravnali.

27' - Ulazak Kuzmanovića na gol vratio je Hrvate u igru. Maraš postiže za 17:16.

25' - Spektakularan gol Maraša. Rezultat je 17:15 za Francu

sku.

23' - Jelinić s dva vezana gola vraća Hrvatsku u igru, ali Lenne trećim golom vraća Francuskoj plus dva.

22' - Jelinić prvim golom koristi odbranu Kuzmanovića. Hrvati ponovo na minus dva.

19' - Time-out Francuza. Hrvati su preko Kušana smanjili na minus od dva gola.

18' - Sjajan gol Karabatića za najveće vodstvo Francuza od tri gola.

16' - Cindrić na iskustvo i snagu postiže bitan gol te smanjuje na 9:10.

15' - Griješe Hrvati nakon minute odmora što koristi Dika Mem i pogađa za plus dva Francuske.

15' - Timeout traži Goran Perkovac.

14' - Dvije minute za Tina Lučina. Koristi to Dika Mem i pogađa za 9:8.

13' - Vrlo efikasno s obje strane na početku. Rezultat je 8:8.

12' - Tri vezana napada Hrvati griješe i primaju golove. Brzo su "prosuli" odličnu situaciju s otvaranja.

11' - Descat koristi grešku u dodavanju Hrvata i umjesto tri razlike za naše susjede, sada je samo jedan.

10' - Gol za golom, teško je i pobrojati strijelce. Srna je sada vratio Hrvatskoj dva gola prednosti i rezultat je 7:5.

7' - Šoštarić pogađa iz sedmerca za 4:2.

7' - Hrvati imaju dva igrača više i sedmerac za plus dva.

4' - Klarica drugim golom ponovo dovodi Hrvatsku u vodstvo, no Francuzi u narednom napadu "bombom" Mema poravnavaju.

2' - Klarica je doveo Hrvatsku u vodstvo, a onda je Fabregas poravnao na 1:1.

1' - Počeo je duel. Nadamo se pravom spektaklu.

17:56 - Izvedene su himne Francuske i Hrvatske. Meč uskoro počinje.

17:53 - Igrači su izašli na teren i uslijedit će intoniranje himni.

17:44 - U istoj ovoj grupi Austrija je nastavila s impresivnim partijama na Evropskom prvenstvu i iznenađujuće je savladala favorizovanu Mađarsku.

17:30 - Poznati su sastavi za današnji meč:

Hrvatska: Kuzmanović, Mandić, Mihić, Šoštarić, Karačić, Maraš, Načinović, Kusan, Mamić, Cindrić, Lučin, Šipić, Glavaš, Srna, Klarica i Jelinić.

Francuska: Bellhcene, Bolzinger, Desbonnet, Descat, Fabregas, Karabatić L., Karabatić N., Konan, Kounkoud, Lenne, Mahe, Mem, Nahi, N'Guessan, Porte, Prandi, Remili, Richardson i Tournat.

17:30 - Francuzi su u drugi krug prenijeli dva boda, dok je Hrvatska samo jedan zbog remija s Austrijom. Pobjeda joj je imperativ.

17:30 - Hrvatska ima dosta problema u utakmici koju mora dobiti ako želi u polufinale. Prvo je otpao Ivan Martinović, a sada i kapiten Domagoj Duvnjak. Iskusni rukometaš ima probleme s virozom pa nije ni mogao doći u dvoranu.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice drugog kruga Evropskog prvenstva između rukometaša Hrvatske i Francuske. Duel u Koelnu počinje u 18 sati.