Grupa C
1

Uživo / Utakmica Slovenija - Danska iz minute u minutu

E. K.
Prva utakmica grupe C na Euru u Njemačkoj između Slovenije i Danske na rasporedu je danas, a tekstualni prijenos ste mogli pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice u Stuttgartu, Slovenci su osvojili izuzetno bitan i vrijedan bod.

93' - Još minuta do kraja.

90' - Četiri minute nadoknade.

83' - Trostruka izmjena u Danskoj. Poulsen, Dolberg i Norgaard su zamijenili Hojlunda, Winda i Hojbjerga.

81' - Kakva šansa za Slovence! Šporarov udarac odlazi pored gola i pogađa vanjski dio mreže.

78' - Janža je uhvatio volej i maestralno pogodio mrežu golmana Schmeichela. Sada Slovenci idu po potpuni preokret.

77' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SLOVENIJA JE IZJEDNAČILA PROTIV DANSKE.

76' - VELIKA ŠANSA ZA SLOVENCE! Šeško je fantastično šutirao i pogodio stativu.

75' - Dvostruka izmjena u Sloveniji. Mlakar i Elšnik su napustili igru, a Stanković i Celar su na terenu.

74' - Nova velika šansa za Slovence, ali Šporar ne koristi centaršut i šutira pored gola.

67' - Verbič mijenja Stojanovića.

66' - Kakva šansa za Sloveniju. Nakon ubacivanja s lijeve strane Čerin je šutirao glavom pored gola.

65' - Velika šansa za Dance, ali Oblak spašava Sloveniju nakon udarca Hojlunda.

61' - Na semaforu stadiona u Stuttgartu i dalje piše Danska - Slovenija 1:0.

53' - Požutio je Stojanović nakon prekršaja nad jednim nogometašem Danske.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Stuttgartu.

45' - Minuta nadoknade.

43' - Wind je još jednom uposlio Eriksena čiji udarac odlazi preko gola Oblaka.

32' - Podsjetimo, Christian Eriksen je 13. juna 2021. godine na Euru 2021. godine doživio srčani udar, a danas je doveo Dance u vodstvo.

30' - Moglo je biti izuzetno opasno ispred gola Danske, ali se Šporar spetljao u prijemu lopte i propala je dobra šansa za Slovence.

18' - BIla je to sjajna akcija Danaca koju je nakon asistencije Winda golom krunisao Eriksen.

17 - GOOOOOOOOOOOOOOL! Odmah nakon prilike Šeška, Danci su poveli.

16' - Slovenci prvi zaprijetili. Šeško je sjajno šutirao, ali je njegov udarac otišao zamalo pored gola Schmeichela.

8' - Početno ispitivanje snaga.

1' - Počela utakmica u Stuttgartu, prvi s centra su krenuli Slovenci.

17:55 - U toku je intoniranje nacionalnih himni.

17:50 - U drugoj utakmici grupe C, večeras nas očekuje duel između Srbije i Engleske.

17:40 - Glavni sudija meča je Sandro Scharer iz Švicarske sa pomoćnicima Stephane de Almeidom i Bekimom Zogajom dok je četvrti sudija Donatas Rumsas iz Litvanije.

U VAR sobi su Fedayi San iz Švicarske te Poljaci Bartosz Frankowski i Tomasz Kwiatkowski.

17:35 - Selektori Slovenije i Danske Matjaž Kek i Kasper Hjulmand su odabrali početne postave za duel u Stuttgartu.

Slovenija: Oblak; Karničik, Drkušić, Bijol, Janža; Stojanović, Čerin, Elšnik, Mlakar; Šporar, Šeško. Na klupi su ostali: Belec, Vekić, Balkovec, Blažič, Stanković, Verbič, Lovrić, Kurtić, Horvat, Vipotnik, Celar, Brekalo, Žugelj, Zeljković, Iličić.

Danska: Schmeichel; Christensen, Andersen, Vestergaard; Bah, Hjumland, Hojbjerg, Kristiansen, Eriksen; Wind, Hojlund. Na klupi su ostali: Hermansen, Ronnow, Kjaer, Maehle, Jensen, Delaney, Skov Olsen, Dolberg, Jorgensen, Damsgaard, Norgaard, Poulsen, Dreyer, Kristensen, Bruun Larsen.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos prve utakmice grupe C između Slovenije i Danske.