11

Utakmica Austrija - Francuska iz minute u minutu

D. P.
Francuzi pobjedom žele krenuti po trofej (Foto: EPA-EFE)
Utakmicom između Austrije i Francuske (0:1) u grupi D kompletiran je današnji program Evropskog prvenstva, a mogli ste je uživo pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice.

90+8' - Prass je bio u sjajnoj prilici, ali je glavom šutirao pored gola. Austrija odlična večeras.

90+5' - Pokušao je Sabitzer, ali lopta završava u rukama večeras sjajnog Maignana.

90' - Devet minuta nadoknade.

90' - Mbappe je dobio žuti karton iz bizarnog razloga. Naime, ušao je na teren iako nije dobio znak sudije pa mu je on pokazao javnu opomenu. Odmah ga je u igri zamijenio Giroud.

86' - Fenomenalna intervencija Kantea. Wimmer je trčao sam prema golu Austrije i to bi bila mat pozicija za poravnanje, ali ga je neumorni Kante stigao i intervenisao u posljednji čas.

84' - Mnogo prekida za Austriju, sada i novi faul, ali još nijedna lopta nije prošla.

79' - Žestok sudar Maignana i Baumgartnera. Uslijedit će pauza koja će sigurno potrajati.

76' - Umjesto da su uspjeli riješiti pitanje pobjednika nakon velike šanse za Mbappea, Francuzi sada neočekivano strepe. Austrija napada sve bolje.

71' - Camavinga i Kolo Muani su u igri kod Francuza, a izašli su Rabiot i Dembele.

67' - Kounde u sjajnoj prilici, ali je pogodio prvog čuvara ispred sebe nakon povratne lopte na desetak metara.

66' - Austrija sve bolja, Francuzi ne mogu biti zadovoljni jer nisu riješili utakmicu i sada strepe.

62' - Austrijanci su tražili penal nakon što je Sabitzer oboren u kaznenom prostoru, ali sudija iz Španije se nije oglasio, kao ni VAR asistencija.

55' - Promašaj sezone Kyliana Mbappea. Novi napadač Real Madrida je bio neometan i imao "sve vrijeme ovog svijeta" za pogodak, ali nije uspio pogoditi gol Austrijanaca u situaciji jedan na jedan. Na ovo definitivno nismo navikli od Mbappea.

50' - Francuzi kontrolišu loptu i na startu drugog poluvremena. Prilika još nema.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Dusseldorfu, Francuska vodi rezultatom 1:0, a nesretni Wober je strijelac autogola.

45+1' - Mbappe u sjajnoj šansi, ali je oklijevao i Pentz mu je uhvatio loptu.

45' - Minut sudijske nadoknade.

38' - GOOOOL! Francuska vodi nakon nevjerovatnog autogola. Mbappe je prošao po desnoj strani i centrirao, a Wober pogađa svoju mrežu. Lopta je išla od gola, ali je branič Austrije usmjerio u svoju mrežu.

36' - Kakva šansa za Austriju! Priliku utakmice propustio je Baumgartner koji je izašao sam pred Maignana, ali je golman Milana fantastično odbranio.

34' - Žuti karton i za Mwenea, ponovo nakon starta nad Dembeleom.

32' - Iako je početak utakmice pripao Francuskoj, ne možemo reći da smo baš uživali u fantastičnom nogometu.

26' - Austrijanci su se uspjeli malo konsolidovati i izveli su dva brza kornera te pokazali da nisu došli s "bijelom zastavom" na utakmicu s Francuskom.

20' - Nova šansa pred golom Francuske, ali je nekako austrijska odbrana izbacila nakon kornera.

17' - Ubačaj Griezmanna iz slobodnog udarca završava direktno u rukama golmana Pentza.

16' - Prvi žuti karton dobija Wober. Faulirao je Dembelea u opasnoj zoni i bit će to prilika za Francusku.

13' - Sada i sjajna akcija Francuza po lijevoj strani, a uvijek opasni Theo Hernandez ubacuje u peterac, no nikoga nije bilo da smjesti loptu u praznu mrežu.

8' - Prva velika šansa na utakmici! Izašao je Mbappe sam pred golmana Austrije s lijeve strane, ali mu je Pentz odbranio udarac.

8' - Nema nikakvih uzbuđenja na startu. Lopta je skoro cijeli tok utakmice u posjedu Francuza.

3' - Francuzi su na startu imali opasan slobodan udarac s lijeve strane, ali je otklonjena opasnost pred golom Austrije.

1' - Počeo je meč.

20:54 - Igrači su izašli na teren i uskoro će uslijediti intoniranje himni. Utakmica ubrzo počinje.

20:50 - Utakmicu će suditi španska ekipa na čelu s Jesusom Gilom Manzanom. Pomagat će mu Diego Barbero i Angel Nevado. Četvrti sudija je Ukrajinac Mikola Bakalin, a u VAR-u je Juan Martinez Munuera.

20:47 - Ovo je 26. međusobni duel dvije reprezentacije koje imaju bogat historijat. Francuska je uspješnija s 13 pobjeda, dok devet ima Austrija. Tri utakmice su završene neriješenim rezultatom.

20:40 - Poznati su sastavi za današnji meč, a kada pogledamo prvih 11, jasno je ko je favorit u večerašnjem duelu. Ipak, Austrija igra sjajan nogomet posljednjih nekoliko godina i sigurno je da ima šta pokazati večeras.

Austrija: Pentz, Mwene, Wober, Danso, Posch, Seiwald, Sabitzer, Grillitsch, Baumgartner, Laimer i Gregoritsch.

Francuska: Maignan, Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez, Kante, Rabiot, Griezmann, Dembele, Thuram i Mbappe.
20:40 - Duel se igra u okviru jedne od na papiru najzanimljivijih grupa u kojoj se još nalaze Nizozemska i Poljska. Nizozemci su slavili u prvom meču rezultatom 2:1.

20:40 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice prvog kola Evropskog prvenstva između Austrije i Francuske. Duel se igra na Merkur Spiel Areni u Dusseldorfu s početkom u 21 sat.