Sjećate li se bolje?
47

Asistencija godine viđena na Etihadu: Odbrana Cityja bila je zatečena magijom Meksikanca

N. M.
Iskusni meksički napadač Raul Jimenez (33) oduševio je sve danas na utakmici koju sa svojim Fulhamom igra u gostima kod Manchester Cityja, pošto će se njegova asistencija dugo vrtjeti na TV špicama.

Jimenez je u 26. minuti izveo bravurozan potez i dok je leđima bio okrenut prema golu, petom prebacio loptu preko defanzivaca Cityja, te je servirao saigraču Andreasu Pereiri na tri metra od gola.

Pereiri nije bilo teško poslati loptu u mrežu za vodstvo Fulhama protiv favorizovanih Građana, no nema sumnje da najveće zasluge za pogodak idu Jimenezu, pošto je odbrana Cityja bila zatečena njegovom magijom.

Inače, City je uspio da poravna samo šest minuta kasnije pa je na poluvremenu ove utakmice rezultat neriješen 1:1.

Jimenezu je ovo prva asistencija ove sezone, a postigao je i tri gola na šest mečeva za Fulham u Premiershipu. Član kluba s Craven Cottagea je Meksikanac od ljeta 2023. godine, kada je stigao iz Wolvesa, a ranije je igrao i za Benficu, Atletico Madrid i meksičku Club Americu.

Za reprezentaciju Meksika Jimenez ima 105 nastupa i 33 gola.