430

Borac slavio na Kipru i napravio važan korak ka nokaut fazi Konferencijske lige

H. H.
Detalji s utakmice između APOEL-a i Borca (Foto: APOEL FC)
Nogometaši Borca pobijedili su na Neo GSP stadionu u Nicosiji ekipu APOEL-a rezultatom 1:0 u 2. Konferencijske lige i ostvarili su prvu, historijsku pobjedu kluba u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja.

Borac sada ima četiri boda i realne šanse da se plasira u nokaut fazu takmičenja.

Utakmica na Kipru protekla je u terenskoj nadomoći domaćih, ali Borac se izvanredno branio i disciplinovanom igrom nije APOEL-u dozvolio mnogo šansi.

U 24. minuti APOEL je zatresao mrežu Borca golom Petrovića, ali nakon intervencije VAR-a pogodak je opravdano poništen. I u nastavku se igralo u istom ritmu. Domaći su imali veći posjed lopte, ali bilo je to vrlo jalovo.

Trenutak odluke desio se u 63. minuti. Savić je ubacio iz slobodnog udarca, a lopta je prošla sve u kaznenom prostoru i završila u mreži za veliko slavlje Banjalučana.

Najbolju šansu domaći su propustili u 74. minuti. Abagna je šutirao sa distance, ali lopta je prohujala pored gola. Do kraja susreta Borac je mogao udvostručiti vodstvo u 80. minuti kada je Vranješ bio sam ispred Beleca, ali je slabo šutirao.

APOEL je do kraja propustio nekoliko dobrih šansi, ali ostalo je 1:0 za Borac koji je ostvario veliku pobjedu u pohodu ka plasmanu u narednu fazu takmičenja. U narednom kolu Banjalučani će gostovati na Islandu protiv Vikingura 7. novembra.

Rezultat i strijelac:

APOEL - Borac 0:1 (Savić 63')

Utakmica iz minute u minutu:

Kraj utakmice! Velika pobjeda Borca na Kipru.

90' - Igrat će se četiri minute sudijske nadokande.

85' - Sve je manje vremena preostalo, Borac je pred velikom pobjedom.

80' - Kakva šansa za Borac! Vranješ je bio sam ispred Beleca, ali je slabo šutirao. Mogao je Borac sada ovjeriti pobjedu.

74' - Najbolja šansa za APOEL! Abagna je šutirao sa distance, ali lopta je prohujala pored gola.

63' - GOOOOOOOOL! Vodi Borac na Kipru! Savić je ubacio iz slobodnog udarca, a lopta je prošla sve i završila u mreži.

56' - Solidan udarac Ogrineca sa preko 20 metara otišao je pored gola.

55' - I u nastavku se igra u istom ritmu. Domaći imaju veći posjed lopte, ali teško stvaraju prilike.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

APOEL - Borac 0:0

40' - Gledamo prilično nesadržajnu utakmicu, ali Borac može biti zadovoljan rezultatom.

33' - Bliži se finiš prvog dijela igre, Borac se dobro brani.

25' - Nema gola! Nakon pregleda VAR-a utvđeno je da je bio ofsajd.

Situacija u kojoj je poništen gol APOEL-a zbog ofsajda (Foto: Screenshot)

25' - Ipak, u toku je provjera gola. Čini se da je bio ofsajd.

24' - GOOOOOOOOOL! APOEL je poveo golom Petrovića. Nakon prekida i ubačaja, srbijanski igrač je ostao sam i glavom je matirao Manojlovića.

23' - Enver Kulašin je prvi igrač sa žutim kartonom.

13' - I dalje nema šansi. Domaći imaju nešto više od igre u uvodnim minutama.

5' - Igra se otvoreno s obje strane, ali nema pravih uzbuđenja.

1' - Počela je utakmica na Kipru. Na tribinama je i nekoliko desetina Lešinara koji bodre Borac.

20:40 - Igrači oba tima su izašli na teren, tribine stadiona su poluprazne.

"Došli smo da odigramo dobar meč. Sretni smo što igramo ovo takmičenje, nemamo nikakav pritisak rezultata ni navijačke atmosfere koja nas čeka. Želimo da uživamo u ovoj utakmici i ako odigramo dobro, vjerujem da će i rezultat biti dobar", kazao je trener Borca Mladen Žižović u najavi utakmice.

Nakon remija u prvoj utakmici protiv Panahtinaikosa, Borac već sada ima izglednu priliku da dođe i do novih bodova, pošto ni APOEL-u ne cvjetaju ruže u domaćem prvenstvu, a već su odigrali protiv Shamrocka neriješeno u prvom kolu.

Poznati su i sastavi timova, a Mladen Žižović je napravio nekoliko promjena u odnosu na ligaški duel sa Željezničarom.

APOEL: Belec, Petrović, Sušić, Chebake, Laifis, Abagna, Ndongala, Tejera, Marquinhos, Meyer, El Arabi.

Borac: Manojlović, Carolina, Herrera, Meijers, Vukčević, Ogrinec, Skorup, Savić, Kulašin, Srećković, Despotović.

Glavni sudija utakmice je Robert Jones iz Engleske.