Bh. modni brend u proizvodnji će koristiti organski pamuk posađen na tradicionalan način
"Danas smo, manufakturnom metodom, na mišiće plemenitih konja Sokola i Šare, pripremili tlo za sadnju organskoga lana, kojeg ćemo, također manufakturnim metodama, uzgojiti i obraditi i u konačnici otkati u vrhunsko platno, koje će u vidu detalja krasiti našu kolekciju proljeće/ljeto 2024.", ističu.
Riječ je o sofisticiranom procesu koji je bio tradicija bosanskohercegovačkih krajeva, a koji je bio neizbježan za izradu odjevnih predmeta vjekovima unatrag. Riječ je o težačkoj metodi dobivanja platna, koja je, dolaskom industrijalizacije, otišla u zaborav.
"Poštujemo nove trendove. I sami smo dio njih. Ali čuvamo i tradiciju i prirodu. Naše cipele su upravo spoj ta dva koncepta", kažu predstavnici ovog bosanskohercegovačkog brenda.
COOLIN cipele se izrađuju isključivo ručnim radom, a njihova ljepota upravo jest potez proste ruke kao odmak od serijskih proizvodnji i neprirodnih materijala.
"U vremenu globalnih trendova, želimo biti svoji i kroz vlastitu priču dati fokus vrijednostima u koje vjerujemo, a to su; čovjek, znanje, priroda", ističu začetnici brenda COOLIN, inače tri prijatelja iz Usore koji su pokrenuli zanimljivu poslovnu priču.
"COOLIN nisu samo vrhunske cipele. Naša priča ima dušu", zaključuju.