Misija će biti lansirana oko 2030. godine i zvat će se Tianwen 4. Cilj ove ekspedicije bit će slanje dvije svemirske letjelice, veća sonda je namijenjena za Jupiter, a manja za prelet dalekog Urana.
Sonde će biti lansirane pomoću Long March 5 rakete, a koristit će prelete iznad Venere i dva puta iznad Zemlje kako bi letjelice bile na putanji prema vanjskom solarnom sistemu prije nego se odvoje i postave kurs za svoje "mete".
Glavna svemirska letjelica će istraživati Jupiterov sistem te će kružiti oko mjeseca Callista, a možda i Galilejske mjesece.
Manja letjelica će krenuti na dugi put do Urana. Kineski naučnici još uvijek razmatraju naučne ciljeve.
Kineska svemirska agencija je ranije razmatrala i mogućnost landera kao dio misije fokusirane na Callisto, no najnoviji plan uključuje orbiter, ne i lander.
Kina je lansirala svoju prvu nezavisnu interplanetarnu misiju 2020. godine u kojoj su orbiter Tianwen 1 i rover Zhurong istraživali mars. Misija Tianwen 2 će biti lansirana oko 2025. godine, a njen cilj će biti prikupiti uzorke s malog asteroida pod nazivom Kemo'oalewa, koji je blizu Zemlje.
Tianwen 3 će biti vezan za prikupljanje i transport uzoraka s Marsa, a ta misija bi trebala biti lansirana najranije 2028. godine.
Postoje i planovi za izgradnju Međunarodne lunarne istraživačke stanice tokom 2030-tih s ciljem promovisanja iskorištavanja ljudskih resursa za kreiranje novog obrasca međunarodne saradnje u istraživanju svemira kako bi se dao doprinos mirnom korištenju svemira".
Kina je pokazala da je na putu da postane svemirska sila.