Fotografije je napravila Evropska svemirska agencija za sunčevu orbitu (SolO) koja je lansirana ranije ove godine. Na njima se vidi Sunce na čijoj površini se nalaze mali plamenovi koji su nazvani "logorske vatre".
Postoje milioni plamenova različitih veličina na Suncu, a naučnicima je nepoznato da li i ovi mali plamenovi funkcionišu po istom mehanizmu kao i veliki koji su vidljivi i teleskopom sa Zemlje.
Navode još da bi ovi bljeskovi mogli biti uključeni u misteriozni postupak zagrijavanja koji čini da površina oko Sunca bude toplija nego sama površina.
Slike koje su prikazane danas premijerno su napravljene na najbližem mjestu Suncu ikada, a to mjesto je poznato pod nazivom Perihelion, piše BBC.
Međutim, to nisu fotografije Sunca sa najboljom rezolucijom ikada. Iako su ove fotografije napravljene na najbližoj tački ikada, solarni teleskopi sa Zemlje mogu napraviti rezolucijski bolje fotografije od SolO-a.
Pravi razlog zašto je ova svemirska agencija tako blizu Suncu jeste proučavanje čestica i magnetskog polja sa udaljenosti na kojoj mogu prikupiti udaljene podatke sunčeve površine. A to je ono što ne može uraditi nikakav teleskop sa zemlje.