Mjera protiv varanja
8

Call of Duty prikazuje cheaterima klonove pravih igrača

D. B.
Activision primjenjuje niz taktika u borbi protiv cheatera u igri Call of Duy, od onemogućavanja da vide svoje mete pa do oduzimanja njihovog oružja. Najnovija mjera je jedan od prvih koraka koje developeri poduzimaju kako bi se borili protiv cheatera u igrama Modern Warfare II i Warzone II, a koji koriste zabranjene alate poput wallhacka, sve kako bi dobili dodatne informacije i stekli nepoštenu prednost nad drugima.

Kada Activisionovi sistemi otkriju cheatera ili "posumnjaju" u nekog gamera, primjenjuje se "halucinacija" koja ipak neće utjecati na poštene gamere jer je dizajnirana da dezorijentira cheatere.Svaka halucinacija je zapravo klon pravog igrača u meču i svaka izgleda i djeluje baš kao što bi to činio pravi igrač, a sve u cilju kako bi se cheater prevario i pomoslio da je naišao na stvarnog protivnika.

Cheateri neće moći uočiti razliku između halucinacije i pravog igrača na prvi pogled, jer će halucinacije meitovati iste vrste skrivenih informacija koje cheateri dobijaju o legitimnim igračima putem svojih nedozvoljenih alata. Halucinacije će također biti raspoređene u blizini igrača za koje se sumnja da u cheateri. Ako sumnjivi igrač stupi u interakciju s halucinacijom, sam sebe će razotkriti da je haker.

Tim Ricochet, koji se bori protiv hakera, ukinuo je Quicksand, mjeru koja usporava cheatera ili ga zamrzne u mjestu, a može utjecati i na šemu njihovih kontrola. Međutim, moguće je da će se pojaviti ažurirana verzija Quicksanda.

Vezani članci