ChatGPT dobija mogućnost pamćenja, "sjetit" će se korisnika i prethodnih razgovora
Nova funkcija je trenutno u fazi testiranja te je dostupna malom dijelu besplatnih i Plus korisnika, dok njeno širenje još uvijek nije planirano. Ipak, iz kompanije OpenAI navode da će uskoro biti poznato više detalja.
Korisnici će u budućnosti moći zatražiti od ChatGPT-a da se prisjeti nečega iz prošlosti te da sam prikupi detalje. Memorija će se poboljšavati što se više bude koristio, tako da će vremenom i korisnici sve više uočavati razlike u pozitivnom smislu.
Ovo će biti korisno kada korisnik želi da se ChatGPT prisjeti detalja o njemu i ljudima koji su mu važni, a sve kako bi interakcije bile lakše u budućnosti. Također, moći će se "prisjetiti" željenih postavki, na primjer onih o formatiranju kad treba napisati nešto za korisnika. Također, zapamtit će ton i glas korisnika te će to iskoristiti za različite stvari poput postova na blogu bez potrebe za ponavljanjem.
Kada korisnik kodira, bit će dovoljno da otkrije svoj programski jezik i okvire, a ChatGPT će ih zapamtiti za naredne zadatke te tako pojednostaviti proces. Ako korisnik kreira nastavne planove kao nastavnik, ChatGPT će npr. zapamtiti da on preferira časove u trajanju od 50 minuta te će se prilagoditi tome.
Nova funkcija ChatGPT-a mu omogućava i da zaboravi ono što korisnik želi, samo mu to mora "reći". Korisnici će moći pregledati i izbrisati različita "sjećanja" ili apsolutno sve.
Pored toga, korisnik će moći koristiti privremene razgovore bez pamćenja. Ti chatovi se neće pojavljivati u historiji, neće biti zapamćeni i neće se koristiti za treniranje OpenAI-jevih modela. Također, pamćenje se može isključiti u podešavanjima u bilo kojem trenutku. Ipak, dok je ova opcija ugašena, korisnici neće moći kreirati niti koristiti sačuvane informacije.