Brojni klipovi su uklonjeni zbog kršenja pravila korištenja, no to je tek mali postotak u odnosu na količinu sadržaja koja se objavljuje na TikToku. Preciznije, 113 miliona klipova predstavlja tek 1 posto od ukupnog broja koji je objavljen tokom tri mjeseca.
Najčešći razlog uklanjanja videa je kršenje pravila koja se odnose na sigurnost maloljetnika, a riječ je o nešto manje od 44 posto uklonjenjih videa. Drugi česti razlozi su ilegalne aktivnosti i reguliranu robu, kao i eksplicitni sadržaj te seksualne aktivnosti, navodi se u izvještaju.
Sve veći broj klipova na TikToku uklanjaju automatizirani sistemi ove platforme, a u prošlom kvartalu ih je uklonjeno oko 48 miliona. Gotovo 96 posto videa u tromjesečnom periodu uklonjeno je prije nego su ih korisnici prijavili TikToku. Kompanija je saopćila da koristi automatizirane alate i ljudsku analizu prilikom pregleda sadržaja koji bi mogao kršiti pravila korištenja.
Nakon napada Rusije na Ukrajinu, TikTok se borio s obmanjujućim i lažnim ratnim sadržajem koji se masovno pojavio na platformi, a u konačnici su zabranjeni klipovi iz Rusije te je uvedeno etiketiranje državnih medija.
Uoči američkih izbora u novembru TikTok je najavio da zabranjuje prikupljanje sredstava u političke svrhe te zahtijeva da se profili vlade, političara i političkih stranaka prijave za verfikaciju. Ovo je pokazatelj da TikTok ulaže više napora s ciljem da obuzda izborne dezinformacije i političko oglašavanje koje se uprkos zabrani "provlači" putem influensera.