U Veneciji
824

Emina Sipović osvojila bronzu na Svjetskom karate prvenstvu u kategoriji mlađih seniorki

E. B.
Od 9. do 13. oktobra u italijanskoj Veneciji se održava Svjetsko prvenstvo u karateu za kadete, juniore i U21, na kojem učestvuje oko 2.000 takmičara iz 109 država cijelog svijeta.

Naša predstavnica Emina Sipović je osvojila bronzanu medalju u kategoriji mlađih seniorki (U21) do 61 kilogram.

Nakon što je bila slobodna u prvom kolu, Emina je redom savladala predstavnice Nizozemske (2:0), Kolumbije (6:0) i Ukrajine (3:0), a u polufinalnom meču protiv Egipćanke Rahime Talbi (3:3) Emina se nije plasirala u finale zbog pravila prvog poena, ali je dobila priliku za repasaž i meč za bronzu koji je radila protiv predstavnice iz Australije Iris Webb.

U borbi za bronzu Sipović je slavila ubjedljivim rezultatom 7:1 i na taj način drugi put kući donosi medalju sa svjetskih prvenstava.