Francuz Teddy Riner (35) je jučer potvrdio da je jedan od najvećih džudista svih vremena, a na Olimpijskim igrama u Parizu se ipak puno priča o nezapamćenom skandalu koji se dogodio u četvrtfinalu.
Naime, Riner je imao žestok okršaj protiv Gruzijca Gurama Tušišvilija kojeg je savladao ipponom.

Tušišvili je nakon toga potpuno pobjesnio te je nasrnuo na Rinera i bacio ga na pod.

I komentatori Eurosporta bili su u šoku, a Gruzijac je odmah izbačen s turnira.

Ujedno je izgubio priliku osvojiti bronzu putem repasaža, a suspendovali su ga i iz ekipnog turnira koji će se danas održati u Parizu.

Podsjetimo, Riner je osvojio svoju četvrtu zlatnu olimpijsku medalju i tako postao prvi džudista koji je to uspio.

U finalnoj borbi u kategoriji preko 100 kilograma Riner je pred domaćom publikom također ipponom pobijedio svjetskog prvaka Koreanca Kima Mina-jonga.