Treća medalja
441

Milica Mandić donijela Srbiji prvu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju

D. P.
Mandić i Lee u borbi za olimpijsko zlato (Foto: EPA-EFE)
Srbijanska taekwondoistkinja Milica Mandić osvojila je prvu zlatnu medalju za svoju zemlju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Mandić je u finalu kategorije preko 67 kilograma slavila protiv južnokorejske rivalke Dabin Lee rezultatom 10:7, nakon čega je nastalo veliko slavlje.

Veliku prednost Mandić je ostvarila na samom startu kada je udarcima u glavu i oklop došla do vodstva od 5:0. Prednost je znalački čuvala do samog kraja i svojoj zemlji donijela treću medalju.

Za Mandić je ovo druga zlatna medalja na olimpijskim igrama pošto je slavila na takmičenju u Londonu 2012. godine.

Zlato Milice Mandić je treća medalja za Srbiju na Igrama u Tokiju, ali prva zlatna. Prethodno, srebro je osvojio Damir Mikec u streljaštvu, kao i Tijana Bogdanović, također u taekwondou, u konkurenciji do 49 kilograma.