Uspješan nastup
63

Taekwondo klub Šampion osvojio šest medalja u Crnoj Gori, Čavalić se okitio zlatom

E. B.
Taekwondo klub Šampion
Taekwondo klub Šampion je proteklog vikenda nastupio na E1/G1 Svjetskom bodvonom turniru Montenegro Open 2024 te napravio odlične rezultate.

Juniori Šampiona su bili raspoloženi prvog dana, te su se svi uspjeli domoći medalje.

Najbolji plasman ostvario je Eman Čavalić, pobjedivši u tri borbe i tako osvojio zlatnu medalju. Srebrenu medalju osvojila je Hena Melez, dok su se bronzanim medaljama okitili Emin Demić, Esma Bahtanović, Benjamin Gačanin i Džejna Hamzić.

"Naš klub se u konkurenciji juniora plasirao na najviše postolje među više od 50 ekipa koje su nastupile na pomenutom takmičenju. Bez plasmana ovaj put su bili Hamza Bahtanović i Hanadi Šarotić.

U narednom periodu nas očekuje dosta ovakvih turnira, a najviše se koncentrišemo na Balkansko prvenstvo koje će se održati u Rumuniji, te Evropsko U21 prvenstvo koje će se održati u Sarajevu", izjavili su treneri kluba Armin Gredić i Muhamed Gredić.