3

Boston na krilima Tatuma nadigrao Toronto, sjajna noć Dončića i Antetokounmpa

H. H.
Dončić je ostvario triple-double protiv Houston Rocketsa (Foto:Twitter)
Košarkaši Boston Celticsa pobijedili su kao gosti Toronto Raptorse rezultatom 126:114.

Iako su domaći nakon prve četvrtine vodili 32:23, Celticsi su maestralno odigrali drugu dionicu te su na poluvrijeme otišli sa čak 14 koševa prednosti (46:61).

Boston je i u drugom poluvremenu kontrolisao igru i rezultat te je u jednom trenutku imao i 26 poena prednosti, ali je Toronto do kraja uspio samo ublažiti poraz koji je za Raptorse bio već peti nakon šest uvodnih mečeva. S druge strane, Boston je na omjeru 5-3.

Goste su do pobjede predvodili Jayson Tatum sa 40 i Payton Pritchard s 23 poena, dok Raptorsima nije pomoglo ni sjajno izdanje Freda VanVleeta koji je ubacio 35 koševa, a zapažen je bio i Pascal Siakam s 22 ubačaja.

U teksaškom okršaju Dallas Mavericksi su na gosotovanju savladali Houston Rocketse 113:100 na krilima fenomenalnog Luke Dončića koji je ostvario triple-double.

Slovenac je ubacio 33 poena uz 16 skokova i 11 asistencija, a pomogao mu je Tim Hardaway Jr. s 30 poena. U redovima domaćih najefikasniji je bio Christian Wood s 23 poena, a dobru partiju pružio je i James Harden s 21 poenom i 10 asistencija.

Milwaukee Bucksi su uz sjajno izdanje Giannisa Antetokounmpa koji je ubacio 43 poena nadigrali Detroit Pistonse sa 125:115. Kod Pistonsa su najefikasniji bili Derrick Rose i Jerami Grant sa po 24 koša.

Rezultati:

Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 103:83 Philadelphia 76ers - Charlotte Hornets 118:101 Atlanta Hawks - New York Knicks 108:113 Miami Heat - Oklahoma City Thunder 118:90 Toronto Raptors - Boston Celtics 114:126 Houston Rockets - Dallas Mavericks 100:113 Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 125:116 New Orleans Pelicans - Indiana Pacers 116:118

Golden State Warriors - Sacramento Kings 137:106