OI Pariz
64

Američke NBA zvijezde ponovo brojale preko 100, protivnike pobjeđuju s pola snage

H. H.
Amerikanci su u grupi ostvarili sve tri pobjede (Foto: EPA-EFE)
Košarkaška reprezentacije Amerike ostvarila je i treću pobjedu na olimpijskom turniru u Parizu savladavši Portoriko rezultatom 104:83.

Iako je Portoriko odlično ušao u meč i u prvoj četvrtini vodio 25:17, to je tek bio znak američkim NBA zvijezdama da se probude i dođu do nove ubjedljive pobjede.

Već na poluvremenu bilo je 64:45, a do kraja su Portorikanci uspjeli održati razliku koliko-toliko podnošljivom.

Amerikance je do pobjede predvodio Edwards sa 26 poena, Embiid je dodao 15, a Durant 11 poena. U redovima Portorika bolji od ostalih bili su Alvarado sa 18 i Romero sa 12 ubačaja.

Večeras se u ovoj grupi sastaju Srbija i Južni Sudan, a taj susret je na programu od 21 sat.