ABA liga
27

Budućnost deklasirala Igokeu i pobijedila je s velikih 40 razlike

K. H.
Ekipa Budućnosti deklasirala je Igokeu na domaćem terenu u meču 18. kola ABA lige rezultatom 99:59.

Tim iz Podgorice puno bolje je otvorio meč i već nakon prvih 10 minuta imali su prednost od 12 poena razlike (25:13). Već do poluvremena domaći tim je riješio pitanje pobjednika, a na pauzu se otišlo s prednošću domaćeg tima od 24 poena razlike.

U nastavku je Budućnost samo povećavala stečenu prednost, a na kraju su upisali pobjedu s ubjedljivih 40 poena, za 14 pobjedu u ovoj sezoni i prvo mjesto na tabeli nakon nekompletnog 18. kola.

Budućnost je do pobjede nosio Bamforth koji je ubacio 18 poena, a pratio ga je Nikolić koji je meč završio sa 16 ubačenih poena. S druge strane, za Igokeu je najviše poena postigao Lešić (15).