33

Četvrti Telemach Sarajevo Cup: Trofeji za KK Podgorica, KK Marsonia i KK Mladost Zemun

D. P.
Međunarodni košarkaški turnir "Telemach Sarajevo Cup" okončan je jučer.

Takmičenje se tokom protekla tri dana održavalo u tri dvorane hotela Hills, gdje je učestvovalo oko 350 mladih košarkaša i košarkašica iz Bosne i Hercegovine i regiona.

Nakon utakmica u grupama, jučer su odigrani mečevi za plasman.

U kategoriji juniora najbolja je ekipa KK Podgorica, koja je u finalu savladala Košarkašku Akademiju Bosna sa 88:80. U juniorima MVP Telemach igrač je Denil Krnić iz KK Podgorica, najbolji strijelac turnira u kategoriji juniora je igrač KK Koš Alem Saračević.

U kategoriji kadeta prvo mjesto osvojio je KK Marsonia iz Slavonskog Broda koji je u finalu bio bolji od KK Čelik Zenica sa 70:49. U kadetima MVP Telemach igrač je Leni Vinčić iz KK Marsonia, a najbolji strijelac je igrač OKK Čelik Zenica Vedran Pojskić.

U kategoriji pionira prvo mjesto osvojio je KK Mladost Zemun koji je u finalu bio bolji od KK Realway Sarajevo sa 67:52. U pionirima MVP Telemach igrač je Vukašin Anđelić iz KK Mladost Zemun, a najbolji strijelac je također igrač KK Mladost Zemun Vuk Radojičić.

Sedmo mjesto pioniri: KA 021 Novi Sad – ŠK Zrinjski Mostar 38:54

Nagrade su uručili bivši košarkaši Bosne Sejo Bukva, Aleksandar Damjanović i Saša Vasiljević, a ispred organizacionog odbora Dejan Radović, Admir Prašović i Davor Radović, također bivši košarkaš Bosne.

Organizator turnira je Udruženje za razvoj sporta i kulture Sportkult iz Sarajeva i KK MVP Sarajevo kao tehnički organizator.

Turnir se igrao pod sloganom "Zajedno za košarku, zajedno za budućnost".

Ispred udruženja Sportkult su se zahvalili pokroviteljima i sponzorima kao i svim ekipama koje su ove godine uzele učešće na našem turniru.