ABA liga
14

Cibona slavila u derbiju protiv Cedevite, Musa i Stipanović odlični u porazu

Košarkaši Cibone su u hrvatskom derbiju četvrtog kola ABA lige savladali Cedevitu rezultatom 100:94 nakon produžetka.

Cibona je briljirala u prvom poluvremenu i nakon 20 minuta je imala prednost rezultatom 42:32, ali je Cedevita odigrala mnogo bolje drugo poluvrijeme i najprije uvela susret u egal završnicu, a potom i 9 sekundi prije kraja trojkom Džanana Muse dola do vodstva 76:74.

Potom je Luka Žorić pogodio dva slobodna bacanja za 76:76, a na semaforu su ostale 4 sekunde za napad Cedevite. Odgovornost na sebe je preuzeo Musa koji je s istekom vremena šutirao trojku za pobjedu, ali je promašio i susret je otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta Cibona je bila mnogo bolja i na kraju je zabilježila zasluženu pobjedu rezultatom 100:94.

U redovima Cedevite Musa je ubacio 15 poena uz 5 skokova i 2 asistencije, dok je Andrija Stipanović ubacio 17 poena uz 4 skoka i 2 asistencije.

Ranije danas Partizan je slavio u Zadru rezultatom 104:97, dok je također gostujuću pobjedu zabilježio FMP kod Mornara rezultatom 81:73.