0

Drama u Istanbulu: Sjajna partija Biberovića, Panathinaikos ipak bolji od Fenerbahčea

H. H.
Biberović je postigao 16 poena (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Panathinaikosa pobijedili su kao gosti Fenerbahče rezultatom 81:76 u derbiju 4. kola Eurolige.

Bila je to prava drama, iako ništa nije ukazivalo na to većim dijelom utakmice. Panatinaikos je konstantno vodio, ali u posljednoj četvrtini Fener je uspio preokrenuti i povesti 73:70.

Ipak, minutu prije kraja Sloukas je pogodio sjajnu trojku za vodstvo gostiju 75:73, nakon čega je aktuelni evropski prvak uspio privesti utakmicu kraju.

Domaćima nije pomogao ni raspoloženi Zeničanin Tarik Biberović. Reprezentativac Turske bio je najefikasniji sa 16 poena i šest skokova, a pratili su ga Baldwin sa 14 i Calson sa 12 poena.

U redovima Panatinaikosa Nunn i Lessort su postigli po 14 poena, a Sloukas je dodao 13.