Minimalan trijumf
30

Igokea pobijedila Borac u prvoj utakmici finala prvenstva Bosne i Hercegovine

E. K.
Košarkaši Igokee su u prvoj utakmici finala prvenstva Bosne i Hercegovine pobijedili banjalučki Borac rezultatom 57:56 i poveli sa 1:0 u pobjedama.

Borac je imao pet poena prednosti nakon prvih 20 minuta, bilo je 30:25, a u posljednju četvrtinu su ušli sa istom prednosti, bilo je 46:41.

Ipak, Igokea je posljednji period igre riješila u svoju korist rezultatom 16:10 i tako došla do pobjede s kojom je sačuvala domaći parket.

Do pobjede ih je vodio Sava Lešić sa 12 poena, 11 skokova i dvije asistencije dok su Marko Jošilo i Dragan Milosavljević dodali po deset. Jošilo je dodao sedam skokova i dvije asistencije, a Milosavljević šest skokova i tri asistencije.

U redovima Borca najbolji je bio Sani Čampara sa 15 poena i šest skokvoa dok su Radoš Šešlija i Jarod West postigli po 13 poena. Šešlija je dodao 13 skokova i dvije asistencije, a West šest asistencija i četiri skoka.