Divizija B
159

Juniori BiH razbili Kipar s 53 poena razlike na otvaranju U18 Eurobasketa

E. B.
Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je ubjedljivim trijumfom nad Kiprom rezultatom 97:44 otvorila nastup na Eurobasketu divizije B u Skoplju.

Izabranici Borisa Jokanovića su demonstrirali silu protiv slabašnih Kiprana, a pitanje pobjednika su riješili već nakon pet minuta kada su vodili sa 18:3.

Prva četvrtina je okončana rezultatom 29:10 za BiH, na poluvremenu je bilo 50:21, a do kraj susreta je bilo samo pitanje da li će naši košarkaši ubaciti 100 poena.

Dvije minute prije kraja vodili smo 96:39, no nismo uspjeli postići još četiri poena i stići do "stotke".

Našu selekciju su predvodili košarkaši Igokee Andrej Aćimović sa 16 poena i 11 skokova i Vasilije Kuridža sa 10 poena i 9 skokova.

Naša selekcija naredni susret igra protiv Sjeverne Makedonije sutra u 18:30 sati, nakon čega slijede dueli protiv Ukrajine (28. juli u 13:30), Češke (30. juli u 11 sati) i Republike Irske (31. juli u 13:30 sati).