Siguran trijumf
0

Juniori Sparsa pobjedom protiv Mornara otvorili turnir ABA lige u Baru

Juniori OKK Spars pobjedom su otvorili turnir ABA lige u Baru, a oni su rezultatom 97:72 savladali domaćina turnira, ekipu Mornar Barsko zlato.

Iako je početak susreta naglašavao da će biti neizvjesno, bh. tim je sredinom prve četvrtine došao do značajnije prednosti od 16:10, a do kraja prvog perioda odigrali su na visokom nivou i na ulazu u drugih deset minuta imali dvocifrenu prednost od 12 poena. Bilo je 15:27.

Igrači Mornara nisu imali rješenja za igru bh. tima čija je prednost konstantno rasla, a do poluvremna je iznosila 23 razlike.

U nastavku susreta sarajevski igrači su imali potpunu kontrolu i nisu dopuštali da Mornar ugrozi stečenu prednost i na kraju slavili pobjedu od 25 poena razlike.

Harun Zrno sa 20 postignutih poena (9 skokova) predvodio bh. tim do pobjede. Pratio ga je Filip Jović sa 18 ubačenih poena i osam skokova. Dvocifreni su još bili Afan Trnka sa 13 poena i sedam asistencija, te Nedim Kamberović sa 12 poena i šest skokova.

U ekipi Mornara prednjačio je Danilo Lacmanović sa 20 postignutih poena, dok je Nemanja Vujošević ubacio 11 poena.

Sljedeći susret bh. tim igra danas u 16:00h, a protivnik je ekipa Cedevita Olimpija.